پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در حالی که برخی منابع مطلع از درگیری میان دو حلقه خاتمی و حلقه روحانی ستاد پزشکیان خبر می دادند، این درگیری ها علنی شده و به رسانه کشیده شده استT علت درگیری ها، دعوا و جنجال ها، سهم بیشتر برای به دست آوردن پست های دولتی است.

منتشر شده در 19 تیر 1403
در سرویس

دعوای اطرافیان پزشکیان چهار روز پس از اعلام نتایج انتخابات به رسانه ها ‌کشیده شده است.

در حالی که برخی منابع مطلع از درگیری میان دو حلقه خاتمی و حلقه روحانی ستاد پزشکیان خبر می دادند، این درگیری ها علنی شده و به رسانه کشیده شده است.
علت درگیری ها، دعوا و جنجال ها، سهم بیشتر برای به دست آوردن پست های دولتی است.

حلقه روحانی و حلقه خاتمی با توجه به اختلافاتی که دارند اما در یک دیدگاه مشترک هستند و آن اینکه معتقدند با توجه به ضعف مدیریتی پزشکیان و واگذاری امور از سوی او به دیگران ، قدرت در دولت چهاردهم در دست جریانی است که بتواند پست های مهم را اشغال کند. بر همین اساس هر جریانی که بتواند در مرحله اول ، کابینه را تصاحب ‌کند عملا دولت را در اختیار دارد.

اما نکته حائز اهمیت آنکه نه تنها در میان دو حلقه خاتمی و روحانی اختلاف وجود دارد بلکه در هر کدام از این طیف ها نیز اختلاف های اساسی شکل گرفته است.
به گونه ای که پس ازومطلب روزنامه هم میهن درباره اعضای کمیته انتصاب پزشکیان، آذری جهرمی دلخوری خود را نشان داد و ریشه سفارش و نگارش چنین مطالبی را کاسبی پست عنوان کرد.

آذری جهرمی در مطلبی با عنوان کاسبان پست نوشت:
از دیروز اخباری توسط برخی چهره های شناخته شده رسانه ای درباره ترکیب شوراهایی مثل شورای سیاستگذاری دولت چهاردهم یا شورای انتصابات، دست به دست می چرخد. همه فیک است و روال شفاف  و مدل علمی و بروز انتخاب وزرا توسط رئیس جمهور منتخب بزودی اعلام خواهد شد.

آذری جهرlی ادامه داد: اما چرا این اخبار دست به دست می شود؟ عده ای از شوق خدمت! حاضرند هر وعده ای به هر کسی بدهند تا مثلا وزیر شوند. عده ای هم طالب این وعده هایند و امروز روز کاسبی آنهاست. لذا با خبرسازی این بازار مکاره فاسد شکل میگیرد.

گفتنی است روز گذشته روزنامه هم میهن ارگان رسانه ای حلقه خاتمی گزارش داده بود :
مسعود پزشکیان در زمینه انتخاب وزرای پیشنهادی خود به مجلس تصمیم به تشکیل شورای موقت راهبردی دارد که مقرر است اعضای پنج کمیته را به او معرفی کنند. کمیته‌های سیاست داخلی و خارجی به ریاست محمدجواد ظریف، اقتصادی به ریاست علی طیب‌نیا، اجتماعی به ریاست علی ربیعی، زیربنایی به ریاست  علی عبدالعلی‌زاده، فرهنگی به ریاست سیدرضا صالحی‌امیری از اعضای این کمیته هستند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/177390

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی