پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جریان غربگرا و کاسبان تحریم و برجام که افزایش اقتدار دفاعی ایران را تخطئه می‌کرد و در پی خلع سلاح ایران با برجام‌های 2 و 3 بود، امروز دست از سر جنازه برجام هم برنمی‌دارد و لغو تحریم تسلیحاتی را که در پی انقضای مدت آن و در روندی معمول رخ داد و البته خود مسبب تداوم آن شد، میوه برجام جا زد.

منتشر شده در 3 آبان 1402
در سرویس

غربگرایان برجام باز که امروز باید روی صندلی‌های دادگاه رو‌به‌روی قاضی نشانده شوند و به علت دو برابر شدن تحریم‌ها، سوءمدیریت عمدی برای اثربخشی به تحریم و وارونه از آب درآمدن وعده‌های خود بازخواست شوند، لغو تحریم‌های تسلیحاتی را که در پی انقضای مدت آن و در روندی معمول رخ داد، میوه برجام جا زدند! این اقدام با توجه به شواهد بدیهی، نمی‌تواند ناشی از عدم تعادل ذهنی و نداشتن سلامت روان باشد و از تداوم تکاپوی مدعیان اصلاحات برای انحراف افکار مردم از خیانت خود حکایت می‌کند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که 28 مهر، دبیرخانه شورای امنیت سازمان ملل با ارسال یادداشتی به کشورهای عضو سازمان ملل متحد، پایان رسمی مقررات بندهای ۳، ۴ و ۶ ضمیمه ب قطعنامه ۲۲۳۱، شامل آزمایش‌های موشکی، محدودیت صادرات و واردات اقلام موشکی به ایران و همچنین تحریم‌های مربوط به توقیف اموال و ارائه خدمات مالی به افراد و نهادهای ایرانی تحت تحریم شورای امنیت را به اطلاع کشورها رساند اما پس از آن، دشمن نشان داد رویه نقض‌عهد خود در برجام را ادامه می‌دهد و اهمیتی برای حقوق ایران قائل نیست زیرا متعاقب اطلاع دبیرخانه شورای امنیت سازمان ملل در لغو تحریم‌های تسلیحاتی، آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرده، انگلیس هم گفت تحریم‌های موشکی و تسلیحاتی علیه ایران را حفظ می‌کند، شورای اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد که اقدام‌های محدود‌کننده خود علیه جمهوری اسلامی ایران را حفظ می‌کند و تحریم‌هایی که قرار بود از روز ۱۸ اکتبر لغو شوند، فعال باقی می‌مانند. با این حال، مدعیان اصلاحات لغو تحریم تسلیحاتی را دستاورد برجام نامیدند!

از تقلای مدعیان اصلاحات برای خلع سلاح ایران با برجام 2 و 3 تا تظاهر به خوشحالی برای لغو تحریم‌های تسلیحاتی روزنامه سازندگی متعلق به حزب اشرافی کارگزاران در این زمینه تیتر زد «میوه برجام، بدون برجام» و نوشت که اتمام تحریم برجام به لطف برجام حاصل شد. (!)

روزنامه آرمان طی روزهای اخیر با تیترهای «گلابی‌های برجام»، «رفع تحریم‌های تسلیحاتی مدیون ظریف و مردان اوست» و «معیشت بهتر با برجام یا بدون برجام» به تطهیر جنازه برجام پرداخت و جنگ با امنیت روانی مردم رفت.

روزنامه اعتماد تیتر زد: «دلواپسان با دستاوردهای برجام پز می‌‌دهند» (!) اکنون که تظاهر مدعیان اصلاحات به خوشحالی برای لغو تحریم‌های تسلیحاتی را خواندید، به دو نکته توجه کنید تا به دروغ محض بودن این ابراز شادمانی پی ببرید.

نکته اول اینکه، آنها چگونه از لغو تحریم تسلیحاتی خوشحال هستند که با برجام 2 و 3 به دنبال نابودی توان موشکی، اقتدار نظامی و خلع سلاح ایران بودند؟ این طیف حتی علیه آزمایش موشکی در کشور جنگ رسانه‌ای راه انداخت با این ادعا که این کار آزار رساندن به برجام و ضربه به آن است!

نکته دوم اینکه، بانی تداوم تحریم‌های تسلیحاتی همین طیف مدعی اصلاحات ـ اعتدال بوده است؛ زیرا بنابر اعلام دیپلمات‌های روسیه و چین، این دو کشور خواستار لغو تحریم‌های تسلیحاتی در همان سال 94 بودند اما تیم مذاکره‌کننده ایرانی خواست غربی‌‎ها برای تعویق لغو این تحریم‌ها را پذیرفته است(!)

لاوروف: طرف ایرانی با طرف غربی درباره تحریم‌های تسلیحاتی مصالحه کرد! ما و چین می‌خواستیم تحریم‌های تسلیحاتی لغو شود «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه- 25 تیر 1394- دو روز پس از امضای برجام به این مسئله اشاره کرد و گفت: «طرف ایرانی با طرف غربی درباره تحریم‌های تسلیحاتی مصالحه کرد! ما و چین می‌خواستیم تحریم‌های تسلیحاتی لغو شود، اما با وجود حمایت ما، خود تیم ایرانی (به ریاست ظریف) موافقت کردند تحریم‌ها ادامه یابد.»

«وندی شرمن» عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده آمریکا هم در این باره گفته بود: «یکی از نقاط واگرایی و اختلاف ما و روس‌ها که البته در اواخر مذاکرات بر روی میز گذاشته شد، قطعنامه‌ سازمان ملل درخصوص تحریم موشکی و تسلیحاتی بود، روسیه معتقد بود  که نباید هیچ محدودیتی بر روی موشک و تسلیحات باشد. روسیه و چین معتقد بودند قطعنامه صرفا باید توافق را تأیید کند و نباید هیچ محدودیتی بر برنامه موشکی و تسلیحاتی ایران باقی بماند. آنها نمی‌خواستند برنامه موشکی با ممنوعیت واردات تسلیحاتی ایران با پرجا بماند.»

این واقعیات نشان می‌دهد لغو تحریم تسلیحاتی برای جریان غربگرا و کاسبان برجام هیچ موضوعیتی نداشته است بلکه طبعا ثابت می‌کند این طیف فریبکار از لغو تحریم مولفه‌ای که برای نابودی آن اقدامات گسترده‌ای انجام داده و ناکام مانده، ناراحت هم هست. طیف کاسب برجام و تحریم پس از شکست در فتنه 88 گرای تحریم‌های فلج‌کننده را به دولت اوباما داد، سپس ادعا کرد برای رفع تحریم‌ها باید مولفه‌های اقتدار کشور را به دشمن واگذار کرد تا ایران را به لقمه‌ای آسان برای بلعیده شدن تبدیل کند.

افزون بر این، افراطیون مدعی اصلاحات و شبکه نیابتی دشمن در داخل که 8 سال کشور را معطل برجام و اعتماد به غرب گذاشتند، امروز نیز همین رویه را القا می‌کنند و بر آن تمرکز دارند. برجامی که وزیر خارجه‌اش تحریم شد، اعتراف کرد بعد از 20 ماه نمی‌تواند یک حساب بانکی در لندن افتتاح کند و در سفر به آلمان با مشکل عدم ارائه بنزین به هواپیمایش مواجه ‌شد و توافق یکطرفه‌ای که پس از انعقاد، آمریکا نامزد ویژه روحانی برای نمایندگی ایران در سازمان ملل را دیپورت ‌کرد و ویزا نداد.

عراقچی: آمریکا تقریبا هر روز تعهداتش در برجام را نقض می‌کند. توجیه عهدشکنی آمریکا و اروپا در برجام توسط دولتمردان مدعی اصلاحات ـ اعتدال، دشمن را گستاخ‌تر کرد و سبب شد تا تحریم‌ها دو برابر شود. ولی‌الله سیف، رئیس‌ بانک مرکزی وقت دستاورد برجام را تقریبا هیچ و عباس عراقچی، معاون ظریف و عضو تیم مذاکره‌کننده برجام دستاورد آن را نزدیک صفر خواندند.

عراقچی اسفند 1396 دو ماه پیش از خروج آمریکا از برجام در ‌اندیشکده «چتم‌هاوس» لندن گفت: «ایران برجام را داستانی موفق نمی‌داند؛ چرا که ایران از آن بهره‌مند نشده و تحریم‌ها برداشته نشده است. دلیل آن ساده است، آمریکا تقریبا هر روز تعهداتش در برجام را نقض می‌کند.»

ظریف: درباره آمریکا‌ اشتباه می‌کردم نتایج برجام روی هواست. ظریف شهریور ۹۷ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان و در پاسخ به این سؤال خبرنگار که «اگر شما احساس می‌کردید آمریکا به تحریم‌ها اعتیاد دارد، چرا توافق را ادامه دادید؟» گفت: «این شاید یک ‌اشتباه بوده است اما مشکل این‌جا بود که احساس ما این بود ایالات متحده یاد گرفته که دست‌کم در مورد ایران، تحریم‌ها علی‌رغم ایجاد مشقت‌های اقتصادی، نتایج سیاسی مدنظر آنها را به بار نمی‌آورند و من فکر می‌کردم که آمریکایی‌ها این درس را یاد گرفته‌اند. متأسفانه،‌ اشتباه می‌کردم.»

وی همچنین آذر ۹۷ در نشست بین‌المللی دوحه گفته بود: «نتایج برجام روی هواست.»
رویکرد خسارت بار مدعیان اصلاحات و تیم مذاکره‌کننده دولت قبل در واگذاری امتیازات هسته‌ای نقد، گرفتن مشتی وعده بدون تضمین، عدم پیش‌بینی خسارت و جایگاه معتبر حقوقی در صورت نقض‌عهد دشمن، تخطئه ایران و تبرئه دشمن و… برجام را به عنوان سند طلایی برای آمریکا قرار داد و ترامپ وقتی از آن خارج شد که دولت به موگرینی قول داد در صورت خروج آمریکا از برجام، ایران از آن خارج نخواهد شد!

خیانت‌های طیف غربگرا و مدعی اصلاحات به کشور

تهمت به نظام اسلامی در ماجرای مسمومیت در مدارس، معطل گذاشتن کشور و تعلیق توانمندی‌های ملی پای اعتماد به غرب و بهانه‌جویی‌های دشمن، خیانت به نظام اسلامی و تلاش برای براندازی و همکاری گسترده با دشمن در فتنه‌های 78، 88، 96، 98 و 1401، التهاب‌افکنی در اقتصاد و بازار با مطالب غیرواقعی و شایعه‌پردازی، شش پله پسرفت در رتبه‌بندی اقتصادی جهان، رکود تورمی بی‌سابقه، تحمیل تورم‌های 700 تا 100 درصدی در بسیاری از اقلام، 8 برابر کردن حجم نقدینگی سرگردان، افزایش چشمگیر ضریب جینی (شکاف طبقاتی)، تحمیل رکود و تورم به اقتصاد از جمله در بخش‌های پیشرانی مثل مسکن و خودرو و کشاورزی و…، وابسته‌تر کردن اقتصاد به درآمد نفتی، حذف سهمیه‌بندی بنزین و وارد کردن خسارت 144 هزار میلیارد تومانی به اقتصاد کشور، به تعطیلی کشاندن صد‌ها کارخانه، ریختن 30 میلیارد دلار ذخایر ارزی به حلقوم رانت‌خواران و 18 میلیارد دلار ارز به قیمت دولتی بدون تضمین واردات کالاها، حیف و میل 60 تن طلا (سکه)، فراهم آوردن مقدمات فتنه‌هایی مانند ماجرای بنزین و بورس، اصرار بر تحمیل رکود به بخش مسکن به مدت حداقل پنج سال، کوتاهی در اصلاح نظام بانکی تورم‌‌‌ساز، فساد ده‌ها هزار میلیارد تومانی در واگذاری برخی شرکت‌‌ها و کارخانه‌‌ها، دپو شدن میلیون‌ها تن کالای اساسی در گمرکات و بنادر، حقوق‌های نجومی، کاهش شرکای تجاری ایران، کوتاهی در حمایت از تولید و صادرات، اتخاذ سیاست‌های ضد‌شفافیت و مسبب قاچاق (حذف کارت سوخت، ایران‌کد، شبنم و…)، کوتاهی در تأمین و اخذ مالیات از فعالیت‌های غیرمولد و اقشار پردرآمد و پرمصرف، دو برابر شدن تحریم، بر باد دادن فرصت‌های گشایش اقتصادی و… از جمله خیانت‌ها و فجایعی است که مدعیان اصلاحات ـ اعتدال به کشور تحمیل کردند و به جای طلبکاری و دستاورد‌سازی خیالی باید در پیشگاه عدالت پاسخگو باشند.

شیمون پرز: اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با جمهوری اسلامی می‌جنگند

این‌جا لازم به یادآوری است که در جریان فتنه 88 نتانیاهو به‌ صراحت گفته بود اصلاح‌طلبان اصلی‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند و شیمون پرز اعلام کرد اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با جمهوری اسلامی می‌جنگند.

همپوشانی مدعیان اصلاحات با رسانه‌های معاند

همچنین باید یادآور شد که مدعیان اصلاحات به‌‌عنوان شبکه نیابتی دشمن در داخل روزانه مطالب متعددی شامل تحریف و وارونه‌نمایی واقعیات، تبرئه و توجیه سیاست‌های ضدایرانی آمریکا و اروپا، تخطئه مواضع نظام در برابر زورگویی غرب، تشکیک در مبانی اسلام و انقلاب، دروغ‌پراکنی و تشویش اذهان و… منتشر می‌کنند و با همپوشانی با رسانه‌های معاند، مأیوس‌‌سازی، روایت‌‌‌‌‌سازی وارونه، انتشار اخبار دروغ و سانسور اخبار مثبت، کوچک‌نمایی نقاط پیشرفت و بزرگنمایی نقاط ضعف و القای بن‌بست و… در حال ایفای نقش در پروژه براندازی دشمن هستند و ضرورت فوری است که تحت پیگرد امنیتی و قضائی قرار گیرند.

با این وجود، امروز دستاوردها و رویدادهای امیدآفرین بسیارند. پیشرفت‌هایی که بدون برجام و FATF به دست آمده‌اند و محصول تفکر بسیجی، مدیریت جهادی، حرکت انقلابی و درون‌زا بر پایه توانمندی‌های ملی، سربرآوردن عقلانیت و اقتدار در سیاست خارجی و دیپلماسی پویا و فراگیر و نقطه پایان گذاشتن بر رویه وادادگی، غرب‌زدگی و برجام‌زدگی افراطیون مدعی اصلاحات ـ اعتدال در دولت برجام است.

مروری بر دستاوردهای دولت مردمی

اقدامات گسترده دولت انقلابی در خنثی‌‌سازی تحریم‌ها، رونق دیپلماسی اقتصادی با جهان فراغرب از کشورهای منطقه و همسایه گرفته تا چین و روسیه و آمریکای لاتین، گسترده واکسن و مهار کرونا، عضویت ایران در پیمان ‌‌‌شانگهای، انعقاد قرارداد سوآپ گازی با ترکمنستان و آذربایجان، سفر وزیر خارجه به پکن و آغاز اجرای سند همکاری ۲۵ ساله میان ایران و چین، پیگیری همکاری بلندمدت با روسیه، سفرهای استانی و مدیریت جهادی و میدانی برای حل مشکلات و خدمت به مردم، رشد صادرات به همسایگان، افزایش صادرات نفت و رشد متوسط ماهانه صادرات غیرنفتی نسبت به میانگین هشت سال عملکرد دولت روحانی در پنج ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم، صادرات سوخت، قراردادهای جدید با ترکیه و پاکستان و عراق، احیای کارخانه‌های تعطیل شده، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و دستور محدود کردن واردات دارای مشابه داخلی، اجرای طرح جهش تولید مسکن، مبارزه با فساد و بستن گلوگاه‌های فساد، بازگرداندن دلارهای بلوکه شده، حل مشکل قطع پی‌در‌پی برق، کاهش رشد نقدینگی از 40 درصد به 27 درصد، کاهش تورم از 60‌درصد به 40 درصد، افزایش صادرات نفت از حدود ۳۰۰ هزار بشکه به رقم ۲ میلیون بشکه در روز، افزایش رشد اقتصادی صفر درصدی به بالای 6 درصد، افزایش 60 درصدی خرید تضمینی گندم، ساماندهی خلق پول توسط بانک‌ها، کسب تراز تجاری مثبت در تعامل اقتصادی با ۸۴ کشور، افزایش تولید و اشتغال، فراهم آوردن مقدمات عضویت ایران در سازمان بریکس، توافق با عربستان، قریب‌الوقوع بودن احیای روابط با مصر، امضای قراردادهای همکاری با ‌اندونزی و کشورهای آمریکای لاتین و…، ارسال ماهواره به فضا و رونمایی از موشک‌های خرمشهر 4، فتاح و… موفقیت‌های به دست آمده و برکات این رویکرد راهگشا در دولت انقلابی است.

جروزالم پست: ایران اکنون یک ابرقدرت پهپادی است

در آن سو، چندی پیش و در حالی که آمریکا و اروپا بر سخت‌گیری تحریمی اصرار دارند، برخی نمایندگان پارلمان انگلیس مدعی شدند ۱۱ دانشگاه این کشور با ایران در ساخت جت‌های جنگی و پهپادها همکاری کرده‌اند. به گزارش روزنامه تلگراف، در این گزارش، نام دانشگاه‌های معتبری هم‌چون کمبریج، امپریال‌کالج، گلاسکو و نورثامبریا آمده، اما گفته شده بالاترین سطح همکاری متعلق به دانشگاه کرنفیلد بوده است. دانشگاه کرنفیلد که در علوم مهندسی و فناوری هوافضا تخصص دارد، درحالی به این همکاری متهم شده که با نیروی هوایی بریتانیا نیز همکاری تنگاتنگی دارد.

«جروزالم پست» نیز در مطلبی نوشت: « ایران اکنون یک ابرقدرت پهپادی است.»
در هفته‌های گذشته، سردار طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع گفت: «پهپادهای ما متقاضیان زیادی دارد و کشورهای بسیاری از ما درخواست خرید پهپاد دارند… الآن متقاضیان زیادی برای پهپادهای ما وجود دارد و از کشورهای غربی و اروپایی هم چند مورد درخواست داشته‌ایم که البته آنها مایل نیستند اسمشان اعلام شود.»

سرلشکر باقری، رئیس‌‌ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز چندی پیش گفته بود: «امروز مشتری پهپادهای ما، چندین برابر توان تولیدی ماست… یک روزی تحریم بودیم که کسی قطعه‌ای به ما ندهد و امروز تحریم هستیم که کسی از ما نخرد.»

شایان ذکر است که نظام اسلامی قدرت بازدارنده دفاعی و موشکی خود را در کنار سیاست خارجی پویا و فعال توسعه می‌دهد و با مدیریت جهادی و انقلابی نقش مؤثر خود را در تکوین «قرن جدید آسیایی» و انتقال محور قدرت از غرب به شرق ایفا می‌کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/145856

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی