پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خبرنگارانی که تنها بودند!

به بهانه روز خبرنگار در بین هشتگ های توئیتر یادی از نیلوفر حامدی و الهه محمدی کردیم.

منتشر شده در 17 مرداد 1402

رسانه‌های ضدایرانی تلاش دارند بازداشت 2 خبرنگار روزنامه‌های شرق و هم‌میهن را تنها به‌ خاطر پوشش خبری حادثه مهسا امینی تقلیل دهند. اما اطلاعات موثق نشان می‌دهد نیلوفر حامدی و الهه محمدی در دوره‌های آموزشی مؤسسات براندازی نرم شرکت کرده و با سرویس‌‌های جاسوسی بیگانه ارتباط داشته‌اند.
صدای آمریکا- بازوی رسانه ای کاخ سفید و سازمان جاسوسی آمریکا- در مطلبی با عنوان «محاکمه‌ الهه و نیلوفر تلاشی آشکار جمهوری اسلامی برای ترساندن خبرنگاران است» نوشت:«دو روز بعد از ادعای مقامات قوه قضاییه جمهوری اسلامی مبنی بر «ارتباط نیلوفر حامدی و الهه محمدی با دولت آمریکا»، وزارت خارجه آمریکا در واکنشی ضمن تکذیب این ادعا، نوشت که محاکمه این دو خبرنگار که در گزارش مرگ مهسا امینی نقش داشتند، با هدف «ارعاب روزنامه نگاران در ایران» است.»

رسانه

دستپاچگی آمریکا درخصوص محاکمه ۲ خبرنگار بازداشتی، قابل تأمل است. در روزهای گذشته سخنگوی قوه قضاییه درباره این پرونده گفته بود:«موضوع اتهام این خبرنگاران ارتباطی با مرگ مهسا امینی و حرفه خبرنگاری آنها ندارد و این اشخاص در مقاطعی همکاری‌هایی با آمریکا داشته اند و به زودی گزارش کاملی از این موضوع ارائه می‌شود و در ۴ مرداد ماه آخرین دفاع از متهمان اخذ شده است. وکلای پرونده تقاضای مهلت ۳ روزه برای ارائه لایحه دفاعیه داشتن و روز شنبه لایحه به دادگاه تقدیم شده و پرونده در مرحله انشای رأی است.»

از سال گذشته تاکنون و در مقطعی که ۲ خبرنگار رسانه های جریان غربگرا به دلیل ارتباط با سازمان جاسوسی آمریکا بازداشت شدند، رسانه های معاند به صورت ویژه از این دو حمایت کرده و حتی افراد بدنامی همچون جیسون رضاییان نیز به میدان آمدند.

با هم به واکنش های کاربران توئیتر در این مورد نگاهی میندازیم:

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/1552

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی