پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پایگاه خبری صهیونیستی والا خبر داد که در پی افزایش تنش میان اعضای کابینه رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ قصد داشت با احضار نیروی یگان گولانی به دفتر نتانیاهو حمله کند و اوضاع حتی تا مرز کتک‌کاری میان اعضای کابینه در حال افزایش بود.

منتشر شده در 30 دی 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛  پایگاه صهیونیستی والا شامگاه شنبه خبر داد که «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم درصدد بود که به دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی حمله کند و اوضاع نشست کابینه به حدی وخیم شده بوده که به مرز کتک‌کاری رسیده بود.

این پایگاه خبری اضافه کرد: «گالانت وزیر امور راهبردی اسرائیل را تهدید کرد که نیروی یگان گولانی را احضار خواهد کرد تا اوضاع کابینه جنگ را به کنترل در آورد».

این در حالی است که رسانه‌های اسرائیلی امروز شنبه ۲۰ ژانویه در گزارش‌هایی از قوت‌گرفتن احتمال فروپاشی کابینه جنگ تل‌آویو به دلیل اختلافات شدید بین اعضای آن و استعفای قریب‌الوقوع بنی‌ گانتز خبر دادند.

 روزنامه اسرائیل هیوم امروز در گزارشی نوشت: «بنی گانتز مدت‌هاست که تصمیم گرفته از کابینه جنگ استعفا دهد و اکنون تنها چیزی که نیاز دارد، بهانه است».

طبق گزارش روزنامه یدیعوت آحارانوت رهبر ائتلاف مخالفان یائیر لاپید هم از این استعفا استقبال و اذعان کرده که «من حاضرم با گانتز به هر نحوی همکاری کنم؛ حتی در شرایطی که خود او، گادی، یولی و یا گالانت به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شوند».

اختلافات در کابینه جنگ اسرائیل زمانی پررنگ شد که نتانیاهو با وجود گذشت سه ماه از جنگ غزه و شکست‌های میدانی بدون هیچ دستاوردی، نظرات گانتز و وزیر جنگ خود یوآو گالانت را رد و با مقامات شاباک مخالفت کرد.

گانتز و دیگر عضو کابینه جنگ گادی آیزنکوت خواهان اتخاذ گام‌هایی برای توافق با حماس و توافق مبادله اسرا هستند؛ در حالی که نتانیاهو به دنبال تداوم جنگ در غزه است. حالا این باور عمومی در اسرائیل وجود دارد که نتانیاهو عمداً این جنگ را ادامه می‌دهد تا کابینه را از فروپاشی نجات دهد.

یدیعوت آحارانوت در گزارش خود گریزی به طرح‌های نتانیاهو برای نجات حیات سیاسی‌اش زده و نوشت «او به دنبال تأسیس حزبی جدید است تا به خواست رأی‌دهندگانی که طرفدار حزب راست‌گرا هستند اما او را در جایگاه رهبری نمی‌خواهند، پاسخ دهد؛ یاکوف باردوگو در این پروژه نتانیاهو مشارکت دارد».

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/156159

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی