پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

در پی رای به پایان همکاری هیئت جذب دانشگاه شریف مطرح شد

چرا شریفی زارچی از دانشگاه شریف اخراج شد؟

دبیر هیئت اجرایی جذب اساتید دانشگاه شریف در توضیح پایان همکاری شریفی زارچی گفت: اساتیدی که به‌صورت پیمانی همکاری‌شان با دانشگاه شروع می‌شود تا مدت ۵ سال فرصت دارند که برای تبدیل وضعیت استخدامی خود از پیمانی به رسمی‌ آزمایشی اقدام کنند.
منتشر شده در 4 شهریور 1402
در سرویس

به نقل از روزنامه شریف، علی شریفی‌زارچی استادیار پیمانی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف در توییتی اعلام کرد که نامه اخراج خود از دانشگاه را دریافت کرده است.

سعید بهزادی‌پور، دبیر هیئت اجرایی جذب اساتید دانشگاه شریف در توضیح جزئیات این خبر گفت: اساتیدی که به‌صورت پیمانی همکاری‌شان با دانشگاه شروع می‌شود تا مدت 5 سال فرصت دارند که برای تبدیل وضعیت استخدامی خود از پیمانی به رسمی‌ آزمایشی اقدام کنند و پس از این مهلت، عضو هیئت علمی باید درخواست تمدید عضویت پیمانی بدهد که تحت شرایطی قابل پذیرش خواهد بود؛

مهلت پنج ساله قرارداد پیمانی دکتر شریفی‌زارچی به‌عنوان استادیار پیمانی دانشگاه، بهمن‌ماه 1400 به پایان رسید که از 9 ماه پیش از آن، دانشگاه در فواصل مختلف، سه مرتبه با ارسال نامه‌هایی از ایشان دعوت کرد که درخواست تمدید عضویت پیمانی خود را به همراه مستندات فعالیت‌های علمی ارائه کند که متاسفانه علی‌رغم این درخواست‌ها و پی گیری های شفاهی مکرر، اقدامی از سوی ایشان صورت نگرفت.

در نهایت هیئت اجرایی جذب دانشگاه متشکل از آقایان سعید سهراب‌پور، محمدرضا عارف، اعظم ایرجی‌زاد، حمیدرضا ربیعی، آریا الستی، محمود سعادت، محمدجعفر عبدخدایی، محمود بهمن‌آبادی، ابراهیم سوزنچی و بنده به‌عنوان اعضای حقیقی، و آقایان جلیلی و حجت‌الاسلام طباطبایی به‌عنوان اعضای حقوقی هفته گذشته رأی به پایان همکاری ایشان دادند.

لازم به ذکر است در دو سال گذشته سه نفر دیگر از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف نیز توسط هیئت اجرایی جذب و در اجرای آیین نامه های مربوطه قطع همکاری شده‌اند. ضمناً مستندات مربوطه در اختیار هیئت اجرایی جذب دانشگاه است و در صورت لزوم ارائه خواهد شد.

 

 دکتر علی شریفی‌زارچی در توییتی، دقایقی قبل تصویری منتشر کرده که ظاهراً در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ درخواست ترفیع و تبدیل وضعیت استخدامی‌ داشته است اما در دانشکده بررسی نشده است و دو مورد هم چند روز قبل درخواست کرده که بعد از جلسه هیئت جذب بوده و در دانشگاه تایید نشده است.

 او در این‌باره توضیح بیشتری نداده و گفته که به همکارانم در دانشگاه توضیح خواهم داد.

1

پاسخ یکی از اعضای هیئت اجرایی جذب دانشگاه به اولین واکنش دکتر علی شریفی‌زارچی 

دکتر‌ شریفی زارچی، در توییتی که چند دقیقه قبل منتشر کرد، این‌طور گفته که سه درخواست از سال ۱۴۰۰ به دانشگاه داده است‌. اولین درخواست برای تبدیل وضعیت در تاریخ ۲۳ اسفند بوده و دومی و سومی هم سه‌شنبه قبل و بعد از نهایی شدن تصمیم هیئت اجرابی جذب، برای ترفیع بوده است.

یکی از اعضای هیئت اجرایی جذب شریف پاسخ زیر را برای روزنامه فرستاد که می‌توانید در ادامه بخوانید:

استاد پیمانی بعد از پنج سال تمدید قرارداد، عملاً نمی‌تواند پایه خود را دریافت کند و در نتیجه پر کردن فرم ترفیع برایش معنا ندارد و باید مراحل تبدیل وضعیت استخدامی را طی کند.
در نتیجه ایشان بعد از پنج سال موظف بوده که درخواست تبدیل وضعیت استخدامی را مثل سایر اساتید به صورت حضوری بدهد اما این درخواست را به صورت الکترونیکی داده درصورتی‌که همه اعضای هیئت علمی شریف می‌دانند این درخواست نباید به صورت مجازی داده شود و مراحل کاملاً حضوری و کاغذی طی می‌شود و امکان ثبت مجازی آن وجود ندارد؛ برای همین درخواستی که با خط قرمز مشخص کرده‌اند، حتی در دانشکده مهندسی کامپیوتر هم بررسی نشده است و در همان مرحله مانده است.
هیچ‌کدام از اعضای هیئت علمی درخواست تبدیل وضعیت یا ارتقا را از طریق سامانه انجام نمی‌دهند و این مورد را ایشان کاملاً در جریان‌ است.

از طرفی باتوجه به اینکه بعد از پایان ۵ سال، امکان درخواست ترفیع وجود ندارد و فرد باید درخواست تبدیل وضعیت استخدامی بدهد، اگر امتیاز کافی را گرفته باشد، تبدیل وضعیت استخدامی خواهد شد و اگر‌ هم بخش مشخصی از حد نصاب را کسب کرده باشد، قرارداد پیمانی وی برای سال ششم تمدید خواهد شد.
پس دو درخواست ترفیع ایشان هم که شش روز پیش و بعد از جلسه هیئت اجرایی جذب، صادر شده و با خط سبز مشخص کرده‌اند، چون در سال هشتم پیمانی ایشان است، عملاً بی‌معنی‌ست.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/603

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی