پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جهت پرس از ناامیدی افسارگیسخته اشغالگران صهیونیست گزارش می‌دهد

چرا اشغالگران صهیونیست خودکشی می‌کنند/ فقر شدید معلولان طرد شده از ارتش/ هر 22 ساعت یک خودکشی

اخیرا در فضای مجازی اخبار نا به سامانی‌های رژیم صهیونیستی و افراد ساکن در سرزمین‌های اشغالی شنیده می‌شود در ادامه اخبار درهم ریختگی اوضاع خودکشی نظامیان صهیونیست هم اضافه شده است.
منتشر شده در 18 مرداد 1402
در سرویس |

عطیه فکری –  مردم ساکن در سرزمین‌های اشغالی با اعتراض علیه نتانیاهو و سیاست‌های اجرایی او ماه‌ها ناآرامی‌هایی در فضای شهرها ایجاد کردند، هر روز در رسانه‌ها اخبار خشونت پلیس علیه معترضان و یا تجمعات مردم منتشر می‌شد و علارغم اینکه صهیونیست‌ها تلاش می‌کردند که اخبار محصور به مناطق اشغالی بماند ولی باز هم فیلم و عکس‌های درگیری دولت و پلیس با مردم به دنیا مخابره می‌شد.

حالا چند روزی است که اخبار خودکشی‌ نظامیان اسرائیلی به گوش می‌رسد و آمار آن هر روز بیشتر می‌شود تا جایی که  پدیده خودکشی در میان ارتش و جامعه صهیونیستی و خاطراتی که سربازان و نظامیان برای بقیه مردم تعریف می‌کنند برای حکومت جعلی اسرائیل دردساز و تبدیل به بحران شده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این نظامی صهیونیست، یک روز پس از دفن همکارش که به خاطر استرس های ناشی از جنگ سال ۲۰۱۴ با نوار غزه خودسوزی کرده بود، اقدام به خودکشی کرد.

1

در حالی این خبر را منتشر کردند که چندی قبل هم منابع خبری رژیم صهیونیستی خودسوزی یک نظامی ارتش رژیم جعلی در شهر نتانیا در سرزمین‌های اشغالی به گوش همگان رسیده بود.

سایت صهیونیستی والا نوشت: برخی از نظامیان از ۹ سال پیش به علت شرایط دشوار در جنگ سال ۲۰۱۴ اسرائیل علیه نوار غزه دچار اختلال “استرس بعد از حادثه” شدند.

میزان خودکشی در میان نظامیان ارتش اسرائیل در سال ۲۰۲۲ افزایش داشته به نحوی که از ابتدای امسال (در عرض شش ماه) ۱۱ نظامی خودکشی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این در حالی است که در سال ۲۰۲۰، ۹ نظامی خودکشی کرده بودند. در پی افزایش این پدیده، مقامات ارتش اسرائیل جلسه‌ای اضطراری با مسؤولان صحت روان این رژیم برگزار کرده‌اند تا دلایل افزایش نگران کننده پدیده خودکشی در میان نظامیان اسرائیل را بررسی کنند.

آمار رسمی مرکز تحقیقات «کنست» نشان می‌دهد که اسرائیل در هر سال ۵۰۰ مورد خودکشی را ثبت می‌کند که ۱۰۰ مورد آن در میان نسل جوان این رژیم و در رده سنی ۱۵ تا ۲۴ سال است.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، خودکشی همچنان دلیل اصلی فوت در صفوف نظامیان ارتش اسرائیل در شرایط غیرجنگی است و این پدیده در سال‌های اخیر شدت داشته است. 

در همین رابطه باز هم روزنامه «اسرائیل هیوم» عبری‌زبان فاش کرد که یک افسر بالا رتبه خود را از ساختمانی انداخته و خودکشی کرده است.

سید حسن نصرالله: جوانان محور مقاومت نور ایمان در دل‌هایشان است

بسایت تحلیلی الخنادق به نقل قولی از سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان اشاره کرد. او در سخنانی گفته بود: «جوانان اسرائیلی امروز در حال فرار از خدمت نظامی هستند. ارتش اشغالگر از معضل نیروی انسانی به ویژه در میان نیروهای رزمی صحبت می‌کند».

به گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان بحران نیروی انسانی در ارتش صهیونیستی در شرایطی است که محور مقاومت از نیروی انسانی بالنده و با اراده برخوردار است، در حالی که در مقابل با پدیده «خودکشی» به دلیل عدم ایمان و باور در میان جوانان اسرائیلی مواجه هستیم.

استرس و هراس همیشگی نیروهای اسرائیلی از محور مقاومت

الخنادق در گزارش خود نوشت: «در ماه آوریل گذشته سه مورد خودکشی در ارتش اشغالگر صهیونیستی ثبت شد که دو مورد در هفته گذشته بود. کانال ۱۱ رژیم اسرائیل مدعی شد که دلایل خودکشی مشخص نیست. در حالی که مطالعات مراکز اسرائیلی نشان می‌دهد دلیل عمده این پدیده، هراس و احساس خطر در میان نظامیان اشغالگر در پی تشدید عملیات‌های مقاومتی مختلف است».

طبق این گزارش در ماه آوریل، فقط در مناطق اشغالی ۱۹۴۸، بیش از ۱۸۹ اقدام ضد صهیونیستی صورت گرفت، این رقم در قدس اشغالی و کرانه باختری ۹۸۷ مورد رصد شده است که ۱۳۹ مورد از آن تیراندازی و درگیری مسلحانه فلسطینی‌ها با نظامیان اشغالگر بود.

14 نظامی از ترس فلسطینی‌ها خودکشی کردند

در این راستا سال گذشته میلادی، ارتش صهیونیستی شاهد افزایش خودکشی در میان نظامیان خود همراه با تشدید مبارزه جوانان فلسطینی بود، داده‌های ارتش اشغالگر نشان می‌دهد که ۱۴ نظامی این رژیم در سال ۲۰۲۲ خودکشی کرده‌اند که بالاترین میزان خودکشی ثبت شده در بین نظامیان مرد در پنج سال گذشته است.

الخنادق افزود: «بر اساس مطالعه‌ای که از سوی مرکز تحقیقات کنست [پارلمان رژیم صهیونیستی] انجام شده، خودکشی دومین عامل مرگ گروهی از نظامیان است که در ۱۰ سال اخیر عضو ارتش شده‌اند. طبق نتایج این بررسی رشد اختلالات روانی در میان سربازان دلیل اصلی خودکشی محسوب می‌شود و این امر ناشی از فشارهای روانی و اجتماعی و امنیتی و وضعیت جنگی و درگیری مداوم است».

طبق این گزارش، این مطالعه همچنین نشان داد که بسیاری از خودکشی‌ها در ارتش رژیم صهیونیستی تنها به دلیل اختلالات روان‌شناختی نیست، به شکلی که اکثر نظامیانی که دست به خودکشی زده‌اند برای مدت طولانی از اضطراب در خصوص سرنوشت خود رنج می‌بردند و در حالت سرخوردگی مداوم، سردرگمی شدید و عدم احساس تعلق به تشکیلات نظامی ارتش به سر می‌بردند.

فرار از پادگان‌ها کار این رژیم جعلی را سخت کرده است

از سوی دیگر بحران فرار از پادگان‌ها نیز به میزان کارایی ارتش رژیم صهیونیستی آسیب جدی وارد کرده است. طی تحقیقاتی به طور عمده یهودیان تندروی حریدی و اتباع اتیوپیایی از خدمت سربازی فرار می‌کنند. حریدی‌ها در سال‌های گذشته تجمعات گسترده‌ای علیه قانون اجباری شدن خدمت سربازی برای این طبقه از یهودیان به راه‌ انداخته‌اند.
طبق این گزارش فقط ۳۰ درصد فراریان از پادگان‌ها دستگیر شده و به سربازی اجباری بازگردانده می‌شوند و در کل فقط ۵۰ درصد جوانان اسرائیلی برای حضور در ارتش و سربازی اجباری تمایل دارند و همه این‌ها یعنی آن‌چه که در رژیم صهیونیستی «ارتش مردمی» خوانده می‌شود پایان یافته است. همزمان فرماندهان ارتش نمی‌دانند با افزایش موارد خودکشی و گسترش مصرف مواد مخدر و آزار جنسی در میان سربازان، چگونه برخورد کنند.

ارقام از گسترش خودکشی حکایت دارد

وبسایت تحلیلی الخنادق در بخش دیگری از گزارش خود نوشت که در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ که رژیم صهیونیستی دست به حمله به لبنان و غزه زد، آمار ارتش این رژیم نشان داد که یک چهارم تلفات ارتش به دلیل خودکشی رخ داده است.

1

طبق آمار رژیم اشغالگر، ۲۱ نظامی در سال ۲۰۱۱ و ۱۴ نظامی در سال ۲۰۱۲ و شش نظامی در سال ۲۰۱۳خودکشی کرده‌اند. از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ نیز ۱۰۰ نظامی صهیونیستی جان خود را به دست خود گرفته‌اند. به گفته صهیونیست‌ها اکثر خودکشی‌ها در حین خدمت پادگان‌ها یا اردوگاه‌های آموزشی، یعنی زمانی که آنها در خدمت معمول خود بودند، رخ داده است.

از سوی دیگر، داده‌های ارتش اشغالگر قدس نشان می‌دهد که درخواست‌های معافیت از خدمت سربازی یا خدمت اجباری از سوی جوانان به دلیل اختلالات روانی و دلایل اجتماعی بسیار زیاد است، به طوریکه در سال ۲۰۱۵، این درخواست‌ها به ۴.۵ درصد رسید و تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۸.۵ درصد افزایش یافت.

البته این آمار در شرایطی است که ارتش صهیونیستی و اداره سانسور این رژیم محدودیت‌های شدیدی بر درز اطلاعات واقعی اعمال می‌‌کند، به شکلی که ارتش اشغالگر عامدانه تعداد واقعی خودکشی‌ها را پنهان می‌کند و در موارد زیادی دلیل مرگ یک نظامی را به جای خودکشی، تصادف جاده‌ای یا رخ داد غیر امنیتی اعلام کرده است.

در این راستا شبکه ۱۱ رژیم صهیونیستی در آگوست ۲۰۲۱ طی گزارشی گفت: «ارتش اسرائیل معمولاً از انتشار داده‌های مربوط به تعداد سربازانی که در حین انجام خدمت سربازی خودکشی کرده‌اند خودداری می‌کند».

هر ۲۲ ساعت یک خودکشی

نکته قابل توجه دیگر اینکه پدیده خودکشی تنها به صفوف ارتش اشغالگر محدود نمی شود، بلکه پدیده‌ای گسترده در جامعه صهیونیستی است، در این خصوص آمار رسمی مرکز تحقیقات کنست (پارلمان اسرائیل) نشان می‌دهد که سالانه ۵۰۰ خودکشی در این رژیم ثبت می‌شود؛ یعنی هر ۲۲ ساعت یک اسرائیلی خودکشی می‌کند. از مجموع این تعداد خودکشی، سهم جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال ۱۰۰ مورد ثبت شده است.

به گزارش وبگاه فلسطین الیوم، آمارهای رسمی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰، ۶۲۱۵ نفر اقدام به خودکشی کرده‌اند (که البته همه آنها منجر به مرگ نمی‌شود). از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ حدود ۵۳۸۰ نفر در فلسطین اشغالی اقدام به خودکشی کرده‌اند یعنی تقریبا هر سال ۵۰۰ نفر. ۱۰۰ مورد از این آمار سالانه در میان نظامیان رژیم صهیونیستی است.

بر اساس آمارها، ۸۰ درصد اقدام به خودکشی در میان مردان و ۲۰ درصد آن مربوط به زنان است. ۶۰ درصد افرادی که دست به خودکشی زده‌اند در رده سنی دبیرستان تا ۲۶ سال قرار داشته‌اند. دوره‌هایی که مربوط به آمادگی برای ورود به ارتش یا خدمت سربازی و نیز دوره خدمت در صفوف ذخیره ارتش است.

در ادامه این گزارش آمده است، افرادی که بیشتر در دایره خطر خودکشی در فلسطین اشغالی قرار دارند، یهودیان مهاجر از روسیه، اتیوپی یا آفریقا یا افراد سالمند هستند و دلیل آن، مشکلات اقتصادی، اجتماعی یا احساس غربت است.

اعتراف وزیر جنگ صهیونیستی: معلولان ارتش اسرائیل طرد می‌شوند

بعد از آنکه در فاصله کمتر از 24 ساعت دو نظامی معلول صهیونیست به دلیل بی توجهی نهادهای ذیربط به آنها دست به خودکشی زدند، وزیر جنگ این رژیم اعتراف کرد، اسرائیل هیچ توجهی به نظامیان معلولش نمی‌کند و این امر مستلزم برنامه جدی است، زیرا بسیاری از نظامیان اسرائیلی بعد از معلول شدن از سوی نهادهای ذیربط طرد می‌شوند.

1

سخنان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بعد از آن صورت گرفت که شماری از اعضای کنست این رژیم نسبت به بی تفاوت وزارت جنگ نسبت به تعهدات اخلاقی خود در کمک به افرادی که سلامتی خود را برای تحقق اهداف تل‌آویو از دست دادند اعتراض کردند.

منابع عبری امروز دوشنبه از خودکشی یک نظامی دیگر رژیم صهیونیستی یک روز پس از حادثه خودکشی یکی دیگر از همقطارانش خبر دادند. “اور دونیو” که به دلیل اختلالات روانی ناشی از شوک حضور در مناطق جنگی از خدمت نظامی معاف شده بود، به دلیل آن که تمامی تلاش هایش برای قرار گرفتن در لیست معلولان جنگی به شکست مواجه شده و شرایط جسمی و روحی‌اش هم رو به وخامت نهاده بود، یک روز بعد از خودکشی همقطارش به زندگی خود پایان داد.

فقر شدید معلولان ارتش رژیم صهیونیستی

در همین راستا پایگاه عبری زبان داوار فاش کرد، شرایط اقتصادی خانواده “بار خلیف” دیگر نظامی سابق ارتش رژیم صیهونیستی که دیروز دست به خودکشی زده بود، آنقدر بد بود که مادرش برای مراسم خاکسپاری‌اش مجبور به جمع آوری اعانه شده است.

مادر این نظامی سابق ارتش رژیم صهیونیستی که به دلیل مخالفت وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با قرار گرفتنش در زمره معلولان دست به خودسوزی کرده و بر اثر شدت سوختگی کشته شد، خشم خود را از بی تفاوت مسئولین اسرائیلی نسبت به نظامیان اسرائیلی ابراز داشته و اعلام کرد، پسرم سال‌ها از اسرائیل حفاظت کرد اما اسرائیل هیچ کاری برای او نکرد.

این رسانه عبری زبان خبر داد: مادر نظامی سابق اسرائیل که شرایط مالی خوبی ندارد برای تهیه قبر و مراسم تدفین پسرش مجبور به جمع آوری اعانه شد.

اشتراک گذاری :

jahatpress.ir/?p=1523

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

اخبار ویژه