پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

‍ معاون امور زنان رئیس‌جمهور:

دیدگاه رهبری این نیست که خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی است بلکه با تاکید بر حفظ تدبیر خانه تاکید دارند که باید زن شرایط خانه را مدیریت کند و هیچ‌کس به غیر از زن نمی‌تواند این مدیریت را به خوبی انجام دهد.

منتشر شده در 10 اسفند 1401
در سرویس

انسیه خزعلی، معاون امور زنان رئیس‌جمهور، با بیان اینکه دیدگاه رهبری نسبت به خانه‌داری زن فقط در خانه ماندن آن نیست درمورد پیگیری مسائل زنان گفت: بخش عمده‌ای از گلایه‌ها و شکایاتی که از جانب خانم‌ها می‌رسد مربوط به مسائل حقوقی و قضایی است؛ اما چون اینها مربوط به قوه‌قضائیه است طبیعتا خیلی در آن نمی‌توان دخالت کرد. معمولا این مسائل را احصاء می‌کنیم و برای راهکار عملیاتی آن دنبال بحث‌های اصلاح قوانین هستیم.
باید در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها بیشتر از خانم‌ها استفاده کنیم و برای مشارکت آنها باید چاره‌ای اندیشیده شود.
سال ۹۲ پست‌ها و مناصب تعدادی از مشاوران خانم گرفته شد. یکی از کارها این بود که خواستیم در ادارات به آنها پست‌هایی اختصاص داده شود که معادل معاون وزیر یا مدیرکل است و می‌توانند در شوراها مشارکت کنند.
کار در حوزه زنان حساسیت ویژه‌ای دارد و نگاه‌های خاصی روی آن است و بلافاصله با کمترین حرکتی، شایعات و اتهامات و زیرسوال بردن‌ها و مانع ایجاد کردن‌ها برای شما به وجود می‌آید. پس باید با این حساسیت‌ها و با این نگاه رسانه‌ای ناسالمی که در این زمینه وجود دارد، کار کرد.
در برنامه‌هایی که در ورزشگاه آزادی برگزار شد مشکلی نداشتیم و همه حدود شرعی رعایت می‌شد، حریم‌ خانم‌ها و کرامت و احترام آنها رعایت می‌شد. بنابراین اگر زیرساخت‌های مناسبی داشته باشیم هیچ‌جایی مانعی وجود ندارد که خانم‌ها حضور نداشته باشند. 
در خصوص بازی ایران ولبنان درخواست خود را دادیم و باز هم پیگیری می‌کنیم ولی متاسفانه هنوز پاسخی به ما نداده‌اند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/13618

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی