پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی، پیام پوتین را به اطلاع احمدیان رساند تا تسلیم آیت‌الله رئیسی شود.

منتشر شده در 10 آبان 1402
در سرویس

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور فدارسیون روسیه در امور سوریه که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده، امروز (چهارشنبه) دهم آبان ماه با علی‌اکبر احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاورنتیف همچنین امروز با علی‌اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی هم دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه و سوریه به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه به گفت‌وگو پرداخت.

در دیدار لاورنتیف با علی‌اکبر احمدیان هم آخرین تحولات منطقه، اوضاع غزه و نحوه همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در خصوص این تحولات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 لاورنتیف همچنین در این دیدار پیام ولادیمیر رئیس جمهور روسیه را به اطلاع دبیر شورای عالی امنیت ملی رساند تا تسلیم آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران شود.

آیت‌الله رئیسی و پوتین ۲۴ مهر ماه و در پی تحولات اخیر در غزه تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. آیت‌الله رئیسی در این تماس تلفنی رویکرد کشورهای غربی در حمایت از رژیم صهیونیستی را مشوقی برای تشدید و ادامه نسل‌کشی در غزه خواند و تصریح کرد: فاجعه بزرگی که اکنون در منطقه در حال رقم خوردن است، نتیجه سیاست‌های محکوم به شکست آمریکا و دیگر حامیان غربی رژیم صهیونیستی است.

رئیس جمهور روسیه هم در آن تماس تلفنی با بیان اینکه انجام عملیات زمینی در غزه از لحاظ نظامی و انسانی هزینه‌ها و تاثیرات بسیار سنگینی دارد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها تلاش کردند به تنهایی راهبرد مدنظر خودشان را برای حل مسئله فلسطین به پیش ببرند، اما این راه‌حل به شکست انجامیده و روسیه نیز نگران گسترده شدن دامنه درگیری‌های فعلی در غزه به مناطق دیگر است.

پوتین رئیس جمهور روسیه شامگاه دوشنبه هشتم آبان ماه نیز در سخنانی درباره تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا و جنگ غزه، واشنگتن را مسؤول تمام مشکلات در فلسطین، عراق، افغانستان و اوکراین خواند و گفت که آمریکا به ادامه هرج و مرج در خاورمیانه نیاز دارد.

در پی تحولات اخیر در فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی آیت‌الله رئیسی با تعدادی از سران و روسای جمهور کشورهای مختلف در این باره تلفنی گفت‌وگو کرده است از جمله امیر قطر، سلطان عمان، ولی‌عهد عربستان سعودی، روسای جمهور سوریه، ترکیه، فرانسه، برزیل و نخست‌وزیر عراق، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی و رئیس دفتر سیاسی حماس. وی در این گفت‌وگوها اقدامات مجرمانه، دیوانه‌وار و غیرقانونی صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم غزه را باعث تشدید و توسعه دامنه درگیری‌ها به دیگر نقاط منطقه خوانده بود.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/146557

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی