پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکیل جلسات فوق‌العاده‌ای، بررسی مصوبات مجلس درباره برنامه هفتم توسعه را پایان داد.

منتشر شده در 26 دی 1402
در سرویس

هیأت عالی نظارت روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و شنبه ۱۹ ، ۲۰ و ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ به منظور ادامه بررسی برنامه هفتم مصوب مجلس شورای اسلامی و انطباق آن با سیاست‌های کلی نظام به ریاست محمدباقر ذوالقدر به صورت فوق‌العاده تشکیل جلسه داد و بررسی مصوبات مجلس در این برنامه را پایان داد.

در این نشست محمدباقر ذوالقدر با بیان اینکه هیأت عالی نظارت از تاریخ ۹ آبان الی ۲۴ دی‌ماه، با یک کار جهادی در ۲۷ جلسه، بررسی برنامه هفتم مصوب مجلس شورای اسلامی را انجام داده است، گفت: هیأت عالی نظارت در مجموع ۱۴ مورد عدم انطباق و ۷۰ مورد مغایرت برنامه هفتم مصوب مجلس با سیاست‌های کلی نظام را تشخیص داده که به شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

گفتنی است، کمیسیون مشترک برنامه هفتم مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که متشکل از نمایندگان کمیسیون‌های پنجگانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده‌اند، با حضور نمایندگان و کارشناسان دستگاه‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی  در ۳۲ جلسه به بررسی کارشناسی برنامه هفتم مصوب مجلس پرداخت که ماحصل بررسی‌ها و مصوبات آن در هیأت عالی نظارت رسیدگی شد.

همچنین، مصوبات هیأت عالی نظارت از طریق شورای نگهبان در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و مجلس شورای اسلامی نیز در موعد مقرر به اصلاح مصوبات خود در رفع مغایرت و انطباق با سیاست‌های کلی مبادرت خواهند کرد.

منبع : جهت پرس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155277

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی