پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معاون علمی رئیس‌جمهورخبر داد:

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور با اشاره به تصویب آیین‌نامه ایجاد منطقه بین‌المللی نوآوری ایران، از ارتقا و تغییر ماهیت پارک فناوری پردیس به منطقه بین المللی نوآوری ایران خبرداد.

منتشر شده در 19 تیر 1403

به گزارش جهت پرس؛  روح الله دهقانی فیروزآبادی  در نشست خبری رویداد بین المللی المپیک فناوری، یکی از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم را ایجاد زیرساخت ها برای توسعه و پیشرفت در فناوری ها در آینده عنوان کرد.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب در خصوص دولت سیزدهم افزود: معظم له فرمودند یکی از ویژگی های خوب دولت این بود که فردای کشور را فدای امروز نکرد.

دهقانی در ادامه، به ایجاد منطقه بین المللی نوآوری ایران پرداخت و گفت: حدود شش ماه پیش با توجه به توسعه دیپلماسی فناوری و بازار صادرات محصولات فناورانه و فعالیت شرکت های دانش بنیان پیشنهادی توسط مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت علمی به رئیس جمهور پیشین شهیدآیت‌الله ابراهیم رئیسی برای ایجاد یک منطقه نوآوری بین المللی همچون بسیاری کشورهای دنیا ارائه شد.

وی افزود: این منطقه باید قوانین سهل گیرانه و تسهیلگری با فرصت های ویژه برای فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری داشته باشد تا بتوانیم نیروهای علمی، فناوران، همکاری های دانشمندان، سرمایه گذاری خارجی و ضمانت های راحت تر و اینترنت باکیفیت‌تر و امکانات بیشتری نسبت به جاهای دیگر و بدون قوانین دست و پاگیر را در این منطقه اعمال کنیم.

این مجموعه پیشنهادات تحت عنوان آیین نامه ایجاد منطقه بین المللی نوآوری ایران به هیات دولت ارائه داد که در کمیسیون علمی و فناوری و هوشمندسازی بحث و بررسی و در دولت تصویب شد. طبق این مصوبه پارک فناوری پردیس از جهت کالبدی، فیزیکی، سقفی و زمینی همچنین قانونی با تسهیلات قانونی جدید (در بیش از ۴۰ ماده آیین نامه) ارتقا می‌یابد تا بتواند به منطقه بین المللی نوآوری تغییر ماهیت دهد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/177163

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی