پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاومت لبنان امروز از مجموعه‌ ده‌ها حمله پهپادی و موشکی به مواضع ارتش اشغالگر در شمال اراضی اشغالی خبر داد. آژیرهای خطر برای اولین بار در «ایلانیا» در نزدیکی الناصره اشغالی به صدا درآمدند.

منتشر شده در 14 تیر 1403
در سرویس

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد با یک اسکادران پهپادهای تهاجمی به مقر جدید لشکر ۹۱ در پادگان «اییلایت»، ستاد تیپ هفت زرهی در پادگان «کاتساویا»، ستاد فرماندهی منطقه شمال در پایگاه «دادو»، پایگاه اطلاعاتی منطقه شمالی میشار، مقر تیپ ۸۱۰ حرمون در پادگان «معالیه گولانی»، پایگاه اصلی دائمی لشکر ۱۴۶ ایلانیا، مقر تیپ گولانی و واحد ایغوز در پادگان «شراگا» حمله کرده است.

مجاهدان مقاومت اسلامی همچنین در بیانیه دیگری گفتند با بیش از ۲۰۰ موشک از انواع مختلف، مقر لشکر ۹۱ تازه تاسیس در پادگان اییلیت، ستاد تیپ هفت زرهی در پادگان کاتسویا، ستاد گردان زرهی تیپ هفت در پادگان گاملا، مقر لشکر ۲۱۰ (لشکر جولان) در پایگاه نفح و مقر هنگ توپخانه لشکر ۲۱۰ در پادگان «یردن» را هدف قرار دادند.

مقاومت لبنان همچنین با اشاره به اینکه این حمله بیش از یک ساعت طول کشید، تاکید کرد پایگاه «رویسات العلم» با موشکی سنگین هدف قرار گرفت که موجب آتش سوزی در این پایگاه و اطراف آن شد.

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه دیگری از هدف قرار دادن پادگان «المرج» با موشک سنگین برکان و اصابت مستقیم به اهداف مورد نظر خبر داد.

رسانه‌های عبری همچنین گزارش دادند که بر اثر اصابت موشک از لبنان که خودروی صهیونیست‌ها را هدف قرار داد، یک سرباز کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

خبرنگار الجزیره تایید کرد که سربازان مجروح بر اثر حملات از لبنان علیه خودرویشان در جنوب دشت حولا از طریق هوایی به بیمارستان‌های صفد و حیفا منتقل شدند.

رسانه‌های عبری این حملات را گسترده‌ترین حملات از ۲ هفته پیش توصیف کردند. این در حالی است که حرکت قطارها از حیفا به نهاریا به دلیل اوضاع امنیتی متوقف شده است.

شبکه ۱۲ عبری نیز از آسیب‌های وارده به ساختمانی در شهر عکا در نتیجه حملات از خاک لبنان خبر داد.

پادگان‌های صهیونیست‌ها زیر آتش ده‌ها موشک و پهپاد حزب‌الله لبنان/ کشته شدن یک سرباز اشغالگر
آتش سوزی در پادگان اشغالگران

رسانه‌های عبری نیز اذعان کردند: موشک‌هایی به داخل یک پادگان نظامی در شمال اصابت کرده است.

همچنین رسانه‌های عبری گزارش دادند با بالگردهای نظامی برخی زخمی‌ها در بیمارستان «رمبام» در حیفا تخلیه شدند.

پیشتر منبعی در حزب‌الله لبنان امروز- پنجشنبه- به الجزیره گفت: حملات ما در حال حاضر ادامه روند واکنش به ترور فرمانده نظامی «محمد نعمه ناصر» است.

این منبع در حزب‌الله لبنان در این گفت‌وگو تاکید کرد: با بیش از ۲۰ پهپاد به چندین مقر اسرائیلی در الجلیل حمله کردیم.

خبرنگار العربی الجدید نیز گزارش داد: در پی حملات شدید از لبنان آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای در الجلیل و جولان اشغالی سوریه رخ داد.

پیشتر خبرنگار الجزیره گزارش داده بود: آژیرهای خطر در شهرک‌های جنوب جولان اشغالی سوریه به صدا درآمده که پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ پهپاد از لبنان نفوذ کرده باشند.

خبرنگار الجزیره گفت که آژیر خطر در بیش از ۲۵ شهرک در جلیل علیا، دشت حولا و جولان اشغالی سوریه به صدا درآمد.

ارتش اشغالگر نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد آژیرهای خطر ۶ بار در شمال اراضی اشغالی از صبح پس از پرتاب ده‌ها موشک و پهپاد از جنوب لبنان به صدا درآمدند.

رادیو ارتش اشغالگر نیز به نقل از یک منبع امنیتی نوشت: حزب‌الله حداقل ۱۰ پهپاد را به سمت خاک اسرائیل پرتاب کرد. آژیرهای خطر در شهرک «کریات شمونه» و شهرک‌های اطراف آن در الجلیل علیا به صدا درآمد. ارتش اذعان کرد بیش از ۱۶۰ گلوله موشکی و ۱۵ پهپاد را که از لبنان شلیک شدند، رصد کرد.

رادیو ارتش اشغالگر افزود: پهپادها و موشک‌ها در شهرک کتسرین در جنوب جولان سقوط کرد و مناطق وسیعی آتش گرفتند.

شبکه ۱۲ عبری هم گزارش داد که ۱۵ موشک از لبنان به سمت شهرک‌های الجلیل پرتاب شده است.

در مقابل رسانه‌های عبری گزارش دادند: ارتش مناطق وسیعی از جنوب لبنان را بمباران کرد.

در این راستا خبرنگار روسیا الیوم گزارش داد که هواپیماهای جنگی اشغالگران همزمان با شلیک توپخانه سنگین منطقه «برغر» در جنوب لبنان را با ۲ حمله هوایی هدف قرار دادند.

همچنین یک پهپاد اشغالگران ۲ حمله به عمق شهرک حولا در بخش شرقی و دیگری شهرک عیترون در بخش مرکزی را هدف قرار داد، در حالی که هواپیماهای جنگی یک حمله هوایی را در مجاورت شهرک رامیا در غرب انجام دادند.

بخش توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز حومه شهرک‌های العدیسه و مرکبا و شهرک‌های میس الجبل و حولا را هدف قرار داد.

شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد که بر اثر بمباران رژیم صهیونیستی که امروز شهرک کفر شوبا را هدف قرار داد، یک عکاس خبرنگار بر اثر اصابت ترکش از ناحیه سر و کمر زخمی شد.

به گزارش خبرنگار النشره در حاصبیا، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اوایل امروز منطقه جنگلی بین کفرحمام و کفر شوبا در منطقه عرقوب در منطقه حاصبیا را هدف قرار دادند که در آن منطقه مورد هدف، آتش‌سوزی شد.

در عین حال موشک‌های رهگیر پرتاب شده توسط گنبد آهنین در حریم هوایی شهرک‌های بخش شرقی جنوب لبنان منفجر شد.

شرکت رادیو و تلویزیون اشغالگران ادعا کرد پدافند هوایی موشک‌هایی را که از جنوب لبنان در حریم هوایی کریات شمونه در الجلیل علیا پرتاب شده بود، رهگیری کرد.

منبع : ایسنا
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/176270

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی