پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جهت پرس بررسی می‌کند

وزیر کشور: آمر به معروف شروع کننده درگیری و ضرب و‌شتم نارنجستان شیراز نبوده!/ فیلمی از درگیری نارنجستان که به خوبی حقیقت را نشان می‌دهد

اخیرا روزنامه فرهیختگان گزارشی مبنی بر مقصر بودن آمر به معروف در نارنجستان منتشر کرده بود که امروز وزیر کشور آن را تکذیب کرد.
منتشر شده در 2 شهریور 1402
در سرویس | |

عطیه فکری – اخیرا بعد از بررسی فیلم دوربین‌های مدار بسته نارنجستان شیراز و محکومیت مردی که در آنجا به آمر به معروف حمله کرده بود و او را کتک زده بود، شایعاتی از طرف رسانه‌های ضدانقلاب مطرح شد. یکی از رسانه ها نیز اخیرا با انتشار گزارشی  سندیت فیلم دوربین‌های مدار بسته را زیر سوال برد و نوشته بود: خانم چادری به خانم طرف مقابلش مشت می‌زند و خانم طرف مقابل پرت می‌شود. در این بین خانم چادری فحاشی نیز می‌کند. همسر آن خانم در این صحنه، جلو می‌آید که خانم چادری مجددا به همسر آن خانم هم فحش می‌دهد و ضربه می‌زند!

متن دقیق گزارش که نقد زیادی به آن وارد شده بود به شرح زیر است:

«براساس گفته‌های خبرنگار محلی شهرستان شیراز ظاهرا داستان از این قرار است که خانواده‌ای زاهدانی که برای مسافرت به شیراز رفته‌اند، برای بازدید از باغ نارنجستان قوام وارد باغ می‌شوند و طبق فیلم دوربین‌های مداربسته نارنجستان قوام، خانم حجاب دارد. پس از ورود به باغ نارنجستان، روسری خانم کمی عقب می‌رود اما به‌طور کامل از سرش نمی‌افتد. خانم چادری حاضر در باغ نارنجستان، چندباری برای رعایت حجاب کامل به آن خانواده تذکر می‌دهد. بار آخر خانم چادری با لحن بدی مجددا تذکر خود را برای رعایت پوشش تکرار می‌کند. خانواده طرف مقابل باز هم به شیوه‌ای خانم چادری را دست به سر می‌کنند. بار آخر اما خانم چادری خودش برای پوشاندن روسری آن خانم، اقدام می‌کند. همین که می‌خواهد این کار را انجام دهد، میان خانم چادری و خانم طرف مقابل درگیری پیش می‌آید. خانم چادری به خانم طرف مقابلش مشت می‌زند و خانم طرف مقابل پرت می‌شود. در این بین خانم چادری فحاشی نیز می‌کند. همسر آن خانم در این صحنه، جلو می‌آید که خانم چادری مجددا به همسر آن خانم هم فحش می‌دهد و ضربه می‌زند. در اینجا بود که مرد پس از عصبانی شدن، با خانم چادری درگیر می‌شود و فیلم آن منتشر می‌شود. آنچه که محل ایراد فعالان رسانه‌ای شیراز است، این مدل رفتارها به نام امر به معروف است که از باب شدنش در شیراز واهمه دارند؛ چراکه این امر چیزی به جز ایجاد دو دستگی میان مردم نخواهد بود. در حال حاضر مطالبه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شیراز این است که برای جلوگیری از از ضایع شدن حق این خانواده زاهدانی که از قضا میهمان شیرازی‌ها بودند، فیلم‌های دوربین مداربسته مجموعه نارنجستان قوام منتشر شود تا در این بین ابهامات به وجود آمده نیز شفاف شوند. بی‌شک انتشار اصل فیلم‌ دوربین‌های مداربسته نارنجستان قوام، در روشن شدن حقیقت کمک خواهند کرد و اگر در این بین اشتباه و خطایی از خانم آمر به معروف صورت گرفته، دیگر کسی با نام و عنوان امر به معروف، به هموطن خود بی‌احترامی و توهین نخواهد کرد.»

سواستفاده رسانه‌های ضدانقلاب 

رسانه‌های خبری ضدانقلاب برای سواستفاده و ضربه زدن به نظام و قوانین جمهوری اسلامی از فرصتی که فرهیختگان برای آن‌ها به وجود آورده بود نهایت استفاده را کردند تا به مخاطب القا کنند مقصر اصلی و شروع کننده درگیری همان خانم چادری آمر به معروف بوده است در نتیجه چهره آمرین به معروف را سرشار از خشونت و منفور در نگاه مردم عادی نشان دهند.

در اینجا به بخشی از فرصت‌طلبی رسانه‌های معاند اشاره شده است.

1

2

3

4

5

آمر به معروف شروع کننده درگیری و ضرب و‌شتم نارنجستان شیراز نبود!

اما روز گذشته احمد وحیدی، وزیر کشور امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد: برخلاف برخی حواشی مطرح شده، در حادثه نارنجستان قوام شیراز، بانوی آمر به معروف شروع کننده درگیری و ضرب و شتم نبوده است. 

توضیحات قوه‌قضاییه درباره حکم ضارب بانوی شیرازی

روابط عمومی دادگستری استان فارس، در پی حاشیه‌سازی‌ها در خصوص پرونده ایراد ضرب و جرح عمدی بانوی آمر به معروف در باغ نارنجستان شیراز، توضیحاتی را در خصوص این پرونده ارائه داد.

دادگستری فارس سعی کرده قانون و عدالت را در خصوص این پرونده جاری نماید و همان‌گونه که مسئول اجرای قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر است، حقوق شخصی افراد و طرفین پرونده را نیز محترم می‌شمارد و در فضایی شفاف، به هرگونه ادعایی در چهارچوب قوانین رسیدگی می‌کند. تاکنون شکایت متقابلی از سوی طرف مقابل پرونده(فرد ضارب یا خانواده وی) علیه بانوی آمر به معروف در مجموعه قضایی استان فارس ثبت نشده است.

اولین فیلم واضح از درگیری نارنجستان

در این فیلم به خوبی نشان می‌دهد که شروع کننده درگیری همان خانمی بوده که کشف حجاب کرده به همراه همسرش است که کاملا گزارش روزنامه مذکور را نقض می‌کند.

 

 

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/740

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه