پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

واکنش‌ها به کاهش انتظار متروسواران تهرانی

«بعد از ۷ سال انتظار، قطارهای مترو تهران 2 برابر می‌شود و اولین سری قرارداد ۷۹۱ واگن‌ مترو سال آینده به پایتخت می‌رسد»، این خبری است که در رسانه‌ها منتشرشد و کاربران توییتر به آن واکنش نشان دادند.
منتشر شده در 1 آبان 1402

از اخبار خوبی که در روزهای اخیر در حوزه شهری منتشر شده، این بود که علیرضا شهردار تهران اعلام کرد: براساس قانون قرار بود ۱۰۵۰ دستگاه از ۲۰۰۰ دستگاه واگنی که در برنامه ششم توسعه مصوب شده، سهم تهران شود،  خدا را شاکر هستیم که امروز موفق شدیم قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن برای متروی تهران را که از هفت سال پیش معطل مانده بود، عملیاتی کنیم.

وی همچنین تصریح کرده که توفیقات بسیار زیاد دیگری نیز حاصل شد؛ از جمله اینکه با ۲۵درصد افزایش این قرارداد تعداد واگن‌ها به ۷۹۱ دستگاه رسید. در مرحله دوم نیز برای ۲۵۹ واگن دیگر با طرف چینی تفاهم کلی صورت پذیرفت. به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که قدرالسهم تهران -آنچه که در برنامه ششم مقرر شده بود یعنی ۱۰۵۰ دستگاه- تکمیل شود.

شهردار پایتخت درباره مدت زمان این قرارداد، یادآور شده «راه برای تأمین این تعداد واگن برای شهر تهران تا پنج سال آینده فراهم شد. تهیه و تأمین ۱۱۳ دستگاه واگن نیز با مجموعه‌های داخلی قرارداد شده که امیدواریم با اضافه شدن این تعداد، میزان واگن‌های جدید شهر تهران به ۱۱۶۳ دستگاه برسد. یعنی ظرفیت فعلی ناوگان متروی تهران دو برابر می‌شود.»
واکنش‌ها به کاهش انتظار متروسواران تهرانی

از آنجا که مترو از جمله موضوعات شهری است که شهروندان هر روز با آن مرتبط هستند، این خبر در فضای مجازی واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشت.

کاربری با عنوان نسرین خرسندی خود را اینگونه بیان می‌کند «گویا این روزها نشدن برای دولت وجود نداره»

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/145624

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی