پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واحد تحقیقات شبکه الجزیره با انتشار فیلمی ادعای صهیونیست‌ها درباره جنایت در بیمارستان المعمدانی در غزه را رد کرد.

منتشر شده در 27 مهر 1402
در سرویس

واحد تحقیقات شبکه خبری الجزیره با تهیه یک مستند تحقیقاتی ادعای رژیم صهیونیستی درباره اینکه جنایت حمله به بیمارستان المعمدانی به دلیل شلیک اشتباه موشک از جهاد اسلامی رخ داده را رد کرد.

این تحقیقات نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در روز جنایت ۴ حمله هوایی به غزه و در محوطه نزدیک بیمارستان انجام داده است که ساعت وقوع آنها ۱۸:۵۴:۲۸، ۱۸:۵۵:۰۳، ۱۸:۵۷:۴۲ و ۱۸:۵۸:۰۴  بوده است.

تمامی این حملات قبل از ساعت ۱۹ که ساعت اصابت موشک به بیمارستان المعمدانی است انجام شده‌اند.

الجزیره همچنین ویدئویی جدید از لحظه شلیک راکت از غزه به سمت فلسطین اشغالی منتشر کرده و نشان داده بر خلاف ادعای رژیم صهیونیستی این راکت توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شده و متلاشی شده است.

رژیم صهیونیستی شب سه‌شنبه، (۱۷ اکتبر) بیمارستان المعمدانی را که چهار هزار نفر از جمله بیماران و پزشکان و آوارگان فلسطینی را در خود جای داده بود، هدف قرار داد و بر اساس آمار رسمی موجب شهادت دست‌کم ۵۰۰ نفر شد. برخی آمار رسمی شمار شهدای این جنایت را بیش از هزار نفر اعلام می‌کنند.

رژیم صهیونیستی بعد از بالا گرفتن فشارها علیه این رژیم برای سلب مسئولیت از خود با انتشار چند ویدئو مدعی شد که انفجار در بیمارستان در نتیجه شلیک اشتباه موشک از سوی جهاد اسلامی فلسطین صورت گرفته است.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/145140

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی