پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایوان تونی :

ایوان تونی پس از گلزنی در ضربات پنالتی مقابل سوئیس و صعود انگلیس به نیمه نهایی یورو 2024، تأکید کرد که دلیلی برای تغییر روش خاص پنالتی زدن خود نمی‌بیند.

منتشر شده در 19 تیر 1403
در سرویس

تونی چهارمین پنالتی انگلیس را در ضربات پنالتی به ثمر رساند که سه شیرها را در آستانه رسیدن به نیمه نهایی دیگری قرار داد. او بازی را از ابتدا آغاز نکرد، اما در نیمه دوم وقت‌های اضافه به جای هری کین که به دلیل گرفتگی عضله مجبور به ترک زمین شد، وارد زمین شد.

تونی بدون نگاه کردن به توپ، پنالتی خود را به ثمر رساند و چشمانش را کاملاً روی دروازه و یان زومر، دروازه‌بان سوئیس، متمرکز کرد. او اصرار دارد که هیچ فشاری احساس نمی‌کند، چرا که این عادت همیشگی او در زدن پنالتی بوده است.

 

تونی گفت: «فشار زیادی احساس نمی‌کردم. من همیشه روال خودم را دارم، فقط تمرکز می‌کنم و همان کاری را انجام می‌دهم که همیشه انجام می‌دهم: کمی زمان می‌گیرم و توپ را به تور دروازه می‌فرستادم. هرگز به توپ نگاه نمی‌کنم. این فقط روال من است. برخی افراد ممکن است آن را دیوانه‌وار ببینند، اما این عادت همیشگی من است و به آن پایبند خواهم ماند. این روش جواب داده و هر وقت که لازم باشد، می‌تواند موثر باشد.»

به‌وضوح، سبک تونی کارآمد است. طبق آمار ترانسفرمارکت، ستاره برنتفورد از 32 ضربه پنالتی که در طول دوران حرفه‌ای خود زده است، 30 ضربه را گل کرده است. او در طول تقریباً شش سال از اکتبر 2018، تنها یک بار از روی نقطه پنالتی ناموفق بوده است.

با انتظار بازگشت کین برای بازی نیمه نهایی، احتمالاً تونی به نیمکت برمی‌گردد. اما تأثیر او به‌عنوان بازیکن تعویضی در این تورنمنت به گونه‌ای بوده است که گرت ساوت‌گیت در صورت نیاز انگلیس به رویکردی متفاوت، دلیلی برای استفاده مجدد از او خواهد داشت.

منبع : ورزش سه
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/177174

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

  1. واقعا این سبک خیلی خاص و عجیب هستش
    مخصوصا توو بازی های حساس الانشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی