پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

آزادی بیان غربی در توهین به مقدسات

هتاکی به قرآن در دانمارک و سوئد ادامه دارد

منابع خبری از اقدام هتاکانه جدید علیه کتاب آسمانی مسلمانان در سوئد و دانمارک خبر دادند.
منتشر شده در 13 مرداد 1402
در سرویس

یک گروه راست‌گرای افراطی و اسلام‌ستیز در دانمارک موسوم به «میهن‌پرستان دانمارکی» روز گذشته بار دیگر اقدام به هتاکی به کتاب آسمانی مسلمانان کرد.

طبق گزارش شبکه خبری آناتولی، این گروه افراطی روز پنجشنبه برای چهارمین روز متوالی اقدام به اهانت به کتاب قرآن در کپنهاگ کردند.

«میهن‌پرستان دانمارک» تحت حمایت کامل پلیس ضمن سر دادن شعارهای ضد اسلامی اقدام به سوزندان کتاب مقدس مسلمانان مقابل سفارتخانه کشورهای ترکیه، عراق، مصر، عربستان سعودی و ایران کرد.

در سوئد یک زن در استکهلم و با حمایت کامل پلیس این کشور قرآن را آتش زد. گفته می‌شود یک زن ایرانی‌تبار به نام «مرجان بایرامی» این اقدام شنیع را انجام داده است.

 پلیس دانمارک امروز (جمعه) اعلام کرد مجبور به تشدید تدابیر امنیتی و کنترل مرز‌های این کشور شده است. این اقدام پس از آن گرفته شده است که دولت سوئد نیز در اوایل هفته جاری به دلیل اهانت شهروندان این کشور به قرآن کریم تصمیمی مشابه گرفته و تدابیر امنیتی را در کشور افزایش داد. 

دانمارک در بیانیه‌ای که در این باره منتشر کرده، آورده است: مقامات کشور امروز به این جمع بندی رسیدند که در شرایط فعلی نیازمند افزایش توجهات به مرز‌ها و ورود افراد به کشور به منظور آمادگی برای مقابله با تهدیدات احتمالی هستیم. 

اشتراک گذاری :

jahatpress.ir/?p=1886

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

اخبار ویژه