پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جنبش حماس امروز سه‌شنبه اعلام کرد که اظهارات اخیر مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، موید نیات شوم تل‌آویو در خصوص آنروا است.

منتشر شده در 24 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ جنبش حماس امروز (سه‌شنبه ۱۳ فوریه)، اعلام کرد که اظهارات مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قصد دارد «طی سال‌های آتی از دست آنروا (آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) رهایی یابد»، نشانگر نیات شوم دشمن اشغالگر علیه آنروا است و قصد تل آویو  از وارد کردن «اتهامات ساختگی» به کارمندان این آژانس در نوار غزه مبنی بر مشارکت ‌آنها در حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین در مجاورت نوار غزه در ۷ اکتبر را برملا کرد.

به نوشته روزنامه رأی الیوم، حماس اعلام کرد که این اظهارات بورل گواه جدیدی در اثبات نیات و اهداف شوم دشمن صهیونیست علیه این نهاد بین‌المللی است. لذا مقاومت با توجه به اهمیت نقش آنروا در حمایت از آوارگان فلسطینی از سازمان ملل و کشورهای حامی این آژانس می‌خواهد که تسلیم سازوکار گمراه‌سازی دشمن صهیونیستی که به گفته کمیسر آژانس آنروا تا این لحظه نتوانسته حتی یک دلیل و مدرک برای اثبات ادعاهای خود رو کند، نشوند.

رژیم صهیونیستی ۱۲ نفر از ۱۳ هزار کارمند آنروا را در نوار غزه به همکاری با حماس در جریان آغاز عملیات طوفان الاقصی متهم کرده و به همین بهانه نیز، ۱۸ کشور و اتحادیه اروپا، کمک‌های مالی خود به این آژانس را به حالت تعلیق درآوردند. این در حالی است که مقامات آنروا عنوان کرده‌اند که گزارشات مربوط به همکاری کارکنان این سازمان با مقاومت، ممکن است چندین هفته طول بکشد.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته تصریح کرد که «نتانیاهو به حرف کسی گوش نمی‌دهد و از ما می‌خواهد ادعاهای بدون مدرکش را باور کنیم و چشمان‌مان را بر روی رعایت قوانین بین‌المللی ببندیم».

مقاومت در برابر از سرگیری کمک‌های بشردوستانه به آنروا در حالی شکل گرفته است، بیش از ۸۵ درصد از مردم فلسطین تحت تاثیر جنگ غزه در شرایط بسیار وخیمی زندگی می‌کنند و طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین تاکنون تحت تاثیر حملات رژیم صهیونیستی نزدیک به بیش از ۲۸ هزار نفر فلسطینی به شهادت رسیده و ۷۰ هزار نفر دیگرشان هم زخمی شده‌اند. هنوز آمار دقیقی از هزاران فردی که در زیر آوارها مدفون شده‌اند، وجود ندارد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/159481

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی