پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جهت پرس بررسی می‌کند

نازیلا معروفیان چرا بازداشت شد؟

نازیلا معروفیان خبرنگار رویداد ۲۴ و دیده‌بان ایران آبان ماه ۱۴۰۱ با عفو عمومی آزاد شده بود به دلیل ادامه فعالیت ضد جمهوری اسلامی ۱۷ تیر ۱۴۰۲ دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.
منتشر شده در 3 مرداد 1402
در سرویس |

نازیلا معروفیان خبرنگار رویداد ۲۴ و دیده‌بان ایران اهل سقز و ساکن تهران. او که با نشر اخباری دروغ سعی در برهم زدن امنیت جامعه داشت ۸ آبان ۱۴۰۱ دستگیر و به زندان اوین منتقل میشود.

علت دستگیری آن زمان معروفیان فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی بود. بعد از دستگیری به قید وثیقه 580 میلیونی آزاد شد که بعد از مدتی در لیست عفو عمومی قرار گرفت و آزاد شد.

نمونه‌ای از مطالب منتشر شده توسط نازیلا معروفیان در رسانه و فضای مجازی:

رسانه

رسانه

رسانه

رسانه

رسانه

معروفیان در مصاحبه خود از زبان پدر مهسا امینی درمورد اعلام معاون پزشکی قانونی درباره مرگ دخترش نوشته بود پرشکی قانونی اعلام کرده است هرچه را که صلاح مملکت باشد می‌نویسد.

معروفیان در توییتی از مستقل آنلاین بابت نشر این مصاحبه تشکر کرده بود که مدتی بعد این خبرگذاری این مصاحبه را پاک کرده است.

رسانه

معروفیان که با عفو عمومی آزاد شده بود با ترویج بی‌حجابی و ادامه فعالیت خود علیه نظام ۱۷ تیر ۱۴۰۲  بازداشت و با وثیقه ۳۰۰ میلیونی او موافقت نشد و به زندان اوین منتقل شده است.

رسانه

بعد از مدت‌ها شبکه‌های معاند خارج نشین به یکباره به یاد معروفیان افتاده‌اند و دست به حمایت وی برداشتند.

معروفیان

معروفیان

با شروع حمایت شبکه‌های معاند فارسی زبان برخی اکانت‌های وابسته به این شبکه‌ها نیز با انتشار تصویر نازیلا معروفیان شروع به حمایت از این خبرنگار منتشر کننده اکاذیب کردند.

معروفیان

معروفیان

معروفیان

معروفیان

برخورد نامناسب و آزادی بی قید و شرط این نوع افراد باعث آن شده است که بعد از آزادی از این آرامش و احترام جمهوری اسلمی نسبت به خودشان سوئ استفاده کرده و با بیخیالی تمام به کار خود ادامه دهند. قوه قضایه باید با احکام محکم و بازدارنده جلوی تکرار این اتفاقات را بگیرد.

اشتراک گذاری :

jahatpress.ir/?p=2258

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

اخبار ویژه