پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

مصر کاردار سفارت سوئد در قاهره را احضار کرد

کاردار سفارت سوئد در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم به وزارت خارجه مصر احضار شد.
منتشر شده در 3 مرداد 1402
در سرویس

از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه مصر روز سه شنبه گفت: «ایهاب نصر» معاون اروپای وزارت خارجه مصر، کاردار سفارت سوئد در قاهره را احضار کرد.

براساس این گزارش، اعتراض و محکومیت کامل اقدامات تاسف آور هتک حرمت و سوزان قرآن کریم در سوئد به کاردار این کشور ابلاغ شد.

معاون اروپای وزارت خارجه مصر در دیدار با کاردار سفارت سوئد اعلام کرد که قاهره پیشتر نیز نسبت به پیامدهای منفی و خطرناک چنین اقدامات غیرقابل قبولی هشدارداده است و این حوادث فقط به افزایش اسلام هراسی، تنفر، تندروی و تشویق اندیشه های ویرانگر منجر خواهد شد که هدفی غیر از برهم زدن روابط میان ملت ها و کشورها ندارد.

نصر بر موضع قاطع و مخالف مصر درباره اهانت به ادیان و پیروان آنها تاکید کرد و افزود: این موضوع نمی تواند نشانه آزادی بیان باشد و آزادی بیان نیازمند اهانت نکردن به معتقدات و مقدسات دیگران است.

وی از مسوولان سوئدی و دیگر کشورهایی که شاهد حوادث مشابهی بودند خواست، اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادث تاسف باری درپیش گیرند و عاملان آن را مجازات و برای حفظ فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز و پذیرش دیگران تلاش کنند تا روابط دوستانه و متمدنانه میان ملت ها و کشورهای جهان تقویت شود.

روز دوشنبه دو شخص تندرو نسخه‌هایی از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ به آتش کشیدند.

پلیس سوئد روز چهارشنبه گذشته نیز در اقدامی تحریک آمیز بار دیگر مجوز آتش زدن قرآن در مقابل سفارت عراق در استکهلم برای همان فردی که پیش‌تر مرتکب این عمل شنیع شده بود را صادر کرد.

«سلون مومیکا» روز پنجشنبه بار دیگر در حرکتی موهن و اسلام ستیزانه، اقدام به پاره این کتاب آسمانی و پرچم عراق در مقابل سفارت عراق در استکهلم کرد.

روز جمعه نیز اعضای گروه ملی‌گرای اسلام‌هراس و راست افراطی «دانسک پاتریوتر» (وطن‌پرست دانمارکی) در اقدامی شنیع یک نسخه از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ دانمارک سوزاندند.

این اقدام سوئد و دانمارک با واکنش و خشم شدید ملت‌ها و دولت‌های اسلامی روبرو شده است.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/2242

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی