پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت تعداد زیادی از اشخاص مشهور کشور در اینستاگرام از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

منتشر شده در 14 اسفند 1401

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفت‌وگو گفت: تعدادی از اشخاص مطرح و شناخته‌شده در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کردند فرد یا افرادی ناشناس تحت عناوین مختلف با نام و تصاویر آنها در اینستاگرام اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان می کند.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد مجرم با یک صفحه اینستاگرامی که هر بار نام و تصویر آن را عوض می کرده است با سوءاستفاده از جایگاه اجتماعی شکات در کشور و با جعل هویت آنها با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفند کمک های مالی به نیازمندان از کاربران کلاهبرداری می کند.

وی با اشاره به اینکه صفحه اینستاگرامی که این شیاد اینترنتی از آن استفاده می‌کرده است بیش از 100 هزار دنبال‌کننده دارد، افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با بهره‌گیری از روش‌های علمی مجرم را در فضای مجازی شناسایی و با به دست آمدن اطلاعات هویتی وی پس از تشریفات قضایی متهم در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

گودرزی گفت: مجرم در تحقیقات به‌عمل آمده به جعل هویت چند نفر از افراد مشهور و شناخته شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وجه از بیش از 20 نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد، وی همچنین انگیزه خود را کسب مال نامشروع و مطرح شدن در فضای‌ مجازی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود کرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  گزارش کنند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/13269

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی