پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در این دوره از انتخابات، مردم می‌توانند با پنج مدرک هویتی شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و گذرنامه، احراز هویت شده و رای دهند.

منتشر شده در 28 دی 1402
در سرویس

محسن اسلامی در همایش آموزشی توجیهی فرمانداران در شعب اخذ رای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که امروز در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد اظهارداشت:عوامل اجرایی باید به قانون جدید انتخابات اشراف داشته باشند چرا که  قانون انتخابات در مواردی مانند پیش‌ثبت‌نام و دیگر موضوعات، تغییراتی داشته و نیاز است عوامل اجرایی و نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای، قوانین جدید را مطالعه و به آن اشراف داشته باشند.

وی افزود: نمایندگان فرماندار باید به مردم تبیین کنند که به منظور سهولت در انتخابات، پیش‌ثبت‌نام و ثبت‌نام به صورت تمام الکترونیک انجام شده  و حتی روند اعتراض به تایید صلاحیت‌ها نیز الکترونیکی بوده است.

اسلامی تصریح کرد:در این دوره از انتخابات، مردم می‌توانند با پنج مدرک هویتی شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و گذرنامه، احراز هویت شده و رای دهند لذا نماینده‌های فرماندار باید نسبت به این موضوع کاملا مطلع باشند و دیگر عوامل اجرایی را نیز روز انتخابات مطلع کنند.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور گفت: به‌واسطه انجام فرایند احراز هویت رای‌دهندگان و عملکرد برخط دستگاه‌های احراز هویت، بسیار مهم است که نمایندگان فرماندار وضعیت آنتن‌دهی و اینترنت شعب را به دقت بررسی کنند تا خدای نکرده در روز انتخابات با مشکل قطع اینترنت روبه رو نشوند.

اسلامی خاطرنشان کرد: در راستای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی و معرفی نامزدها و برنامه‌هایشان به مردم، صداوسیما در این دوره از انتخابات بیش از 200 کانال و فرکانس را به صورت مجزا به بحث تبلیغات انتخاباتی اختصاص داده است و هر نامزد این فرصت را دارد تا در 20 دقیقه سوابق و برنامه‌های خود را اعلام کند.

منبع : تسنیم
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155766

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی