پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراسم تشییع پیکر ملیکا محمدی ملی‌پوش فوتبال بانوان کشورمان امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.

منتشر شده در 10 دی 1402
در سرویس

مراسم تشییع پیکر ملیکا محمدی ملی‌پوش فوتبال زنان و تیم باشگاهی خاتون بم امروز (یکشنبه) از ساعت ١٠ در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد.

در این مراسم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، مریم منظمی نائب رئیس فدراسیون، مریم کاظمی‌پور معاون امور بانوان وزارت ورزش، سایر مسئولان فدراسیون فوتبال، مادر و خانوده آن مرحومه، اعضای تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال بانوان ایران، بازیکنان و پیشکسوتان فوتبال، آندرانیک تیموریان مربی تیم ملی حضور داشتند.

در این مراسم مدیرعامل باشگاه خاتون بم و همچنین مادر ملیکا محمدی صحبت کردند.

در ابتدای مراسم نیز مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به خانواده محترم ملیکا محمدی، جامعه ورزش، فوتبالیست‌های عزیز کشورمان تسلیت عرض می‌کنم. مسئولان فوتبال و اهالی رسانه کمک کردند که این مراسم با شکوه برگزار شود. به هر حال این یک غم بزرگی برای فوتبال دوستان است. تسلیت ویژه به پدر گرامی ملیکا محمدی می‌گوییم.

وی افزود: ملیکا علاقه‌ای که به پرچم، کشور، پیراهن و فوتبال کشورمان داشت را من می‌دیدم و شاهد بودم و با هزینه‌های خودش رفت‌وآمد می‌کرد و من به مادر گرامی ملیکا هم تسلیت می‌گوییم غمی بزرگی در دل دارند. من از همه تشکر می‌کنم که به این مراسم آمدند.

مریم کاظمی‌پور معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان در این مراسم گفت: او میهن خودش را در ۲۳ سالگی تشخیص داد و انتخاب کرد. واقعا حادثه تلخی اتفاق افتاد در عرصه حرفه‌ای‌ ورزش ایران یکی از ارزشمندترین فوتبالیست‌های خودش را از دست داد.

وی ادامه داد: من اولین صحبتی که با مادر ملیکا داشتم در هفته گذشته بود که این جمله را به من گفت که «ملیکا هر بار لباس تیم ملی را می‌پوشید می‌گفت دارم پرواز می‌کنم». این نشان می‌دهد این دختر در این سن به چه بلوغ شخصیتی رسیده است. امیدوارم روح ملیکا جان شاد باشد و در بهشت در کنار مادر سادات باشد و این ایام همزمان شده با میلاد باسعادت حضرت زهرا (س)، امیدوار هستیم بدرقه‌ خوبی دوستانش برایش گرفته باشند و در تاریخ هم ثبت شود. تشکر می‌کنم از فدراسیون فوتبال از ریاست محترم که این مراسم باشکوه را برگزار کردند و مدیریت کردند و امیدوارم چنین اتفاق تلخی دیگر تکران نشود.

مادر ملیکا محمدی نیز در این مراسم گفت: امروز به جمع ما پیوستید تا با هم زندگی پرطراوت و با شکوه ملیکا، دختر ایران را با هم جشن بگیریم. زیرا زندگی ملیکا هر چند کوتاه سرشار از الهام و انگیزه بود. از زندگی سپاسگذاریم که به ما این فرصت را داد در کنار او عشق، مهربانی، سخاوت، تلاش، جسارت و پایداری را مشق کنیم. ملیکا به عنوان دختر ما پای به عرصه زمین گذشت و به نام دختر ایران به آسمان‌ها سفر کرد. ملیکا دختری بود ثابت قدم، اهل مخاطره، پرتلاش، بلند پرواز و کنجکاو با ذهنی پرتوان و عاشق زندگی بود.

وی تصریح کرد: همراهی با ملیکا از بدو تولد به من آموخت، وقتی کودکی وارد زندگیتان می‌شود زمان آن است که زندگی را یاد بگیرد؛ نه اینکه راه و روش خود را به آنها بیاموزید. ملیکا دختر ایران به خواست خود اتحاد، همبستگی، سعادت بشری، عشق به وطن را در دل میلیون‌ها ایرانی عاشق زمزمه کرد و راه صد ساله را یک شبه رفت تا به معبود خود رسید. از کودکی هم به فوتبال عشق می‌ورزید هم اینکه دغدغه بهتر کردن زندگی همنوعانش را داشت. در تمام مراحل زندگی سعی کرد هر دو مخاطره خود را آشتی دهد. فوتبال را در کوچه‌های شیراز آغاز کرد و هم زمان عاشق آموختن بود. در پایان دوره ابتدایی به دلیل محدودیت‌ها فوتبال را تحت نظر مربیان در چمن‌های شیراز سخت تمرین کرد و هم زمان به مدرسه تیزهوشان شیراز راه پیدا کرد. در سن ۱۱ سالگی اولین پاسخ سخت‌کوشی خود را گرفت و به تیم ملی فوتبال بانوان ایران پیوست و همزمان با تمام توان و پشتکار تحصیل کرد. در ۱۳ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و وارد یکی از معتبرترین آکادمی فوتبال در فلوریدا شد. دوره راهنمایی و دبیرستان به عنوان استعدادهای اول در تیم ووداستار آمریکا شروع کرد و همزمان کلاس‌های دانشگاهی را گذراند و با این تیم قهرمان مریلند شد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153068

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی