پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش از کسر خدمت یک ماه سربازی برای تمام دانش‌آموزان پسر شاغل به تحصیل در هنرستان‌ها و فارغ‌التحصیلان این مراکز خبر داد.

منتشر شده در 30 دی 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ عباس بیات مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش درباره کسر خدمت سربازی دانش‌آموزان هنرستانی، اظهار کرد: پیشنهاد ما کسر دو ماه خدمت بود اما با کسر یک ماه خدمت موافقت شد و این موضوع به عنوان مشوقی برای تحصیل دانش‌آموزان در هنرستان‌ها اتخاذ شده است.

وی افزود: تمام دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در هنرستان‌ها که در آینده قرار است به سربازی بروند یا فارغ‌التحصیلانی که تا به امروز برای خدمت سربازی اقدام نکرده‌اند، از کسر یک ماه خدمت بهره‌مند خواهند شد.

بیات با اشاره به اینکه مشوق‌‌های متنوع دیگری نیز مدنظر است که هنوز در مرحله بررسی بوده و نهایی نشده است، بیان کرد: به دلیل اینکه بخشی از این مشوق‌ها در حوزه مباحث نظامی است، فعلاً نمی‌توانیم با جزئیات بازگو کنیم.

وی افزود: چند راهکار برای تقویت مهارت آموزی در مدارس داریم که یکی از آنها ارائه مشوق‌ها به کارفرمایان است تا از نیروی هنرآموز و هنرجوی هنرستانی برای کار استفاده کند؛ همچنین مشوق‌هایی را برای افرادی در نظر گرفتیم که اقدام به تأسیس هنرستان در جوار کارخانه و شهرک‌های صنعتی کنند.

هم اکنون مجموع جمعیت دانش‌آموزان هنرستانی امسال، یک میلیون و ۱۷۳ هزار نفر است و حدود ۳۷ درصد دانش‌آموزان کشور در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/156003

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی