پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مژگان پارسایی یکی از عوامل اصلی تشکیل طراحی سازماندهی و هدایت تیم ترور امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌گردد.

منتشر شده در 28 آذر 1402
در سرویس

مژگان پارسایی متهم ردیف هشتم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است.

پارسایی پس از اینکه برای ادامه‌ی تحصیل به کشور آمریکا می‌رود، تحت تأثیر برادرش که هوادار منافقین بوده جذب گروهک شده و درس را رها می‌کند.

نامبرده با یکی از اعضای این تشکیلات به نام جلال شریفی ازدواج کرده و در زمان حمله‌ی رژیم بعث به ایران به اتفاق همسرش عازم عراق می‌گردد.

گفتنی است پارسایی در گروهک تروریستی منافقین مسئولیت‌های متعددی از جمله مسئول اول مقر اشرف محافظ مریم رجوی جانشین مریم و … داشته است.

همچنین مشارالی‌ها در عملیات‌های نظامی تروریستی فروغ جاویدان و نسل کشی اکراد عراق موسوم به مروارید نیز شرکت می‌نماید.

در ضمن وی در سال ۱۳۷۲ به همراه مریم رجوی از کشور عراق خارج شده و در کشورهای اروپایی، اقدام به جمع آوری کمک‌های مالی برای اهداف تروریستی تشکیلات می‌نماید.

نامبرده در ادامه مجدداً در سال ۱۳۷۵ به عراق بازگشته و مسئول یکی از مقرهای شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین می‌شود.

خاطر نشان می‌گردد این مقر چندین عملیات مرزی در منطقه‌ی قصر شیرین نفت شهر و حمله به مرزبانان جمهوری اسلامی را سازماندهی کرده است.

همچنین طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ که تیم‌های عملیاتی تشکیلات پس از آموزش‌های لازم به منظور ارتکاب اقدامات تروریستی به داخل کشور اعزام می‌شدند، پارسایی در نشست‌های جمعی اعضای تیم را توجیه تشویق و ترغیب به انجام این اقدامات می‌نماید.

به همین دلیل نیز اقدامات و فعالیت‌های مشارالی‌ها موجب میگردد مسعود رجوی در نشست جمعی اعلام نماید بیشترین راندمان عملیاتی توسط قرارگاه تحت فرماندهی مژگان صورت گرفته و مژگان سازمان را نجات داده است.

گفتنی است؛ وی مدتی نیز مسئولیت تشکیلات گروهک در فرانسه را برعهده گرفته و پس از آن به مقر اشرف ۳ در آلبانی منتقل و در قسمت مالی تامین مالی تروریسم تشکیلات مشغول به کار می‌گردد.

شایان ذکر است؛ مژگان پارسایی یکی از عوامل اصلی تشکیل طراحی سازماندهی و هدایت تیم ترور امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌گردد.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۲۶/۶-A می‌باشد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/151709

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی