پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جهت پرس مروری بر فعالیت های حمید فرخ نژاد دارد

لگد پرانی از خارج از ایران با ثروتی انبوه از ایران/ هر موقع به نفعمان بود استوری جنجالی می زنیم

حمید فرخ نژاد که نمونه بارز یک انسان آواره و جا مانده است حالا با خبر ممنوع‌الکاری بازیگرانی که کشف حجاب کرده‌اند، اینگونه عقده گشایی می‌کنند!
منتشر شده در 1 شهریور 1402
در سرویس |

هر چند در جریان وقایع رخ داده پست و استوری اعتراضی منتشر می‌کرد، اما کارش را رها نکرده بود. تا اینکه روز پنجشنبه 26 آذر 1401 چند پست و استوری توهین‌آمیز علیه رهبری منتشر کرد و مشخص شد وی از ایران خارج شده است.
یکی از نخستین کسانی که به پست فرخ‌نژاد واکنش نشان داد سید‌محمود رضوی، تهیه‌کننده سینما و مشاور فرهنگی رئیس مجلس، بود.
او در توییتی نوشت: «حمید فرخ‌نژاد بازیگر است و همزمان با اعتراضات نقش یک مامور امنیتی را بازی می‌کرده و حالا با اتمام کار و دریافت دستمزد میلیاردی، به عنوان یک دیکتاتور در تلاش است با توهین به مسوولان، جلوی پخش کار یک گروه چند‌ده‌نفری را بگیرد! او حالا هم نقش بازی می‌کند، تا آن طرف آب خریدار پیدا کند!»

فرخ‌نژاد تا ۴ روز پیش از این استوری در ایران حضور داشت، اما به‌واسطه انتشار استوری‌هایی، اجازه خروج از کشور را نداشت. به همین دلیل، از طریق صنف خود وارد عمل شده و دستگاه قضا را مجاب کرد که به دلیل سال نوی میلادی و اینکه می‌خواهد با پسرش ملاقات کند، اجازه خروج از کشور را گرفت. دستگاه قضا هم با گرفتن تعهد ازفرخ نژاد، اجازه خروج وی از کشور را صادر می‌کند.

بله او خانواده اش را از سالها قبل به آمریکا فرستاده بود و استوری هایش فرزندان مردم کشورش به آمدن به خیابان دعوت می کرد.

حمید فرخ‌نژاد دستمزدهایش را پیش می‌گرفت. یعنی قبل از شروع کار. در دو مورد اخیر نیز این کار را کرده بود. سریال سقوط را در شبکه نمایش خانگی کار کرده بود و شنیده‌ها حاکی است که دستمزد ۳ میلیارد تومانی‌اش را کامل دریافت کرده بود.

وی قرار بود در فیلم سینمایی پالایشگاه ساخته مهرداد خوشبخت بازی کند. این فیلم با سرمایه‌گذاری فارابی در حال ساخت است، اما فرخ‌نژاد بعد از دریافت کامل دستمزدش که ۱.۵ میلیارد تومان بوده به‌دلیل وقایع اخیر از حضور در کار سرباز می‌زند و پول را هم پس نداده راهی امریکا می‌شود.

«او چند روز قبل سر صحنه خداحافظی کرد، ولی به کسی نگفته بود قصد خروج از کشور دارد. تمام اموالش را فروخته و حتی خط موبایلش را هم فروخته و به امریکا رفته تا اقامت دائم امریکا را بگیرد.» این روایت یکی از سینماگرانی است که با او در پروژه اخیر همکار بوده است.

به نظر می‌رسد که وی از قبل برنامه این کار را ریخته بوده «فرخ‌نژاد فهمید که باید عازم امریکا شود، به‌ناگهان از بارگذاری استوری و یادداشت مرتبط با خشونت‌های اجتماعی اخیر منصرف شد و برخلاف روز‌های نخست ناآرامی‌ها طی آخرین هفته های حضورش در ایران هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد.»

تحریم جشنواره فجراز دیگر فعالیت های فرخ نژاد برای وطن!

در سال ۱۳۹۸ به دنبال تحریم جشنواره فجر توسط هنرمندان و «تهدید» یک نماینده مجلس به ممنوع‌الکاری هنرمندان معترض، حمید فرخ‌نژاد اعلام کرد که او نیز به رغم آن که اثری در این دوره جشنواره ندارد، آن را تحریم می‌کند. او خطاب به نصرالله پژمان‌فر، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی، نوشت: «در همصدایی با مردم عزادار و معترض ایران» و نیز «در جهت حمایت از همکاران» خود جشنواره فجر را تحریم می‌کند. «باشد که یاد بگیرید با اصحاب هنر با زبان زور و تهدید صحبت ننماید.»

حال فرخ نژاد در استوری جدیدی با لحنی تمسخر آمیز از افتخار بودن ممنوع الکاری بازیگران کشف حجاب کرده برای حکومت یاد کرد.

رسانه

دو سوال مطرح می شود:
آقای بازیگر آیا شما نبودید که همچنان که علیه رهبری توهین می کردید و مردم را به اعتراض فرا می خواندید همچنان در حال کار بودید و با فریب و استفاده از رافت قوه قضائیه از کشور با دستمزد پیش پیش گرفته خود فرار کردید؟
اگر ممنوع الکاری از نظر شما برای حکومت افتخار است، چرا شما همچنان تا آخرین روزهای حضور خود در کشور ممنوع کار نشده بودید؟
سوال دوم را از خودتان باید بپرسید. آیا رفتار امثال شما که از رافت جمهوری اسلامی به نفع خود استفاده کردید باعث گذاشتن این چنین قوانینی برای جلوگیری از تکرار شما در کشور نمی باشد؟

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/714

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی