پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در پی حواشی ناهنجاری‌های سلبریتی‌ها مطرح شد

رضا کیانیان در یک نشست در موسسه فرهنگی رسانه‌ای پانوراما بخاطر انتقاداتی که از سلبریتی‌ها شد با عصبانیت و درگیری فیزیکی جلسه را ترک کرد.

منتشر شده در 12 مرداد 1402
در سرویس

 سه‌شنبه گذشته  نشستی با موضوع شهرت و سلبریتی‌ها توسط موسسه فرهنگی رسانه‌ای پانوراما با حضور رضا کیانیان بازیگر سینما، مهدی یزدانی خرم، نویسنده و منتقد ادبی و دکتر مهدی خویی جامعه‌شناس و استاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد که این نشست با تهاجم رضا کیانیان و یزدانی خرم به استاد جامعه‌شناسی و یقه‌گیری و فحاشی از طرف این بازیگر و نویسنده نیمه‌تمام مانده است.

 موسسه پانوراما فیلم بسیار کوتاهی از نشست صنعت شهرت در سینمای ایران منتشر کرده است. در این فیلم کوتاه مشخص است انتقادات جامعه‌شناس از رفتار حرفه‌ای سلبریتی‌ها به مذاق دو نفر دیگر خوش نیامده است و موجب واکنش تند و بیان الفاظ و حرکات رکیک شده است.

گفتنی است یزدانی خرم استاد جامعه‌شناسی را مارکسیست کثافت خطاب می‌کند و رضا کیانیان نیز با عربده‌کشی تصمیم به ترک جلسه دارد.

موسسه فرهنگی رسانه‌ای پانوراما درباره جزئیات اتفاقات نشست صنعت شهرت در سینما نوشته است:

 « ما میزبان یک نشست در باب صنعت شهرت در سینمای ایران بودیم. میهمانان یک بازیگر محبوب، یک نویسنده سلبریتی و یک جامعه‌شناس بودند. دقایقی از گفتار جامعه‌شناس بر دو نفر دیگر گران آمد و کار بالا گرفت و به جدل کشیده شد.

 از توهین و پرده‌دری تا فریاد و اعمال لمس فیزیکی مبتنی بر خشونت در یک نشست فرهنگی اتفاق افتاد.
پیغام‌هایی دادند و خواستار منتشر نشدن فیلم نشست شدند و آن را غیراخلاقی دانستند و خط و نشان‌های حقوقی و قضایی کشیدند.»
 

 مهدی خویی جامعه‌شناس و استاد جامعه‌شانسی دانشگاه علامه طباطبایی نیز در یک توئیت نوشت: «نشستی راجع به مفهوم سلبریتی با حضور من، رضا کیانیان و مهدی یزدانی خرم برگزار شد. اول من حرف زدم. دو نفر دیگر اصلا از حرف‌های من خوششان نیامد. به اینجا رسید که یزدانی به من گفت مارکسیست کثافت و با انگشت وسط و کیانیان با یقه‌گیری ازم و داد و عربده، جلسه را ترک کردند.»
 
به نظر می‌رسد این قبیل نشست‌ها بخش به اصطلاح روشنفکری جامعه را رادیوگرافی و چهره‌ی واقعی کسانی را که سنگ آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات را به سینه می‌زنند، عریان می‌کند که تحمل کوچک‌ترین نقد را هم ندارند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/1913

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی