پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بعد از حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین و غزه و کشتار غیرنظامیان به خصوص زنان و کودکان چهره‌های مطرح ورزش دنیا به حمایت از مردم غزه پرداختند.اما این حمایت ها به مزاق طرفداران و سردمداران غربی خوش نیامد.

منتشر شده در 27 مهر 1402
در سرویس

بعد از حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین و غزه و کشتار غیرنظامیان به خصوص زنان و کودکان چهره‌های مطرح ورزش دنیا به حمایت از مردم غزه پرداختند.
اما این حمایت ها به مزاق طرفداران و سردمداران غربی خوش نیامد و از طریق راه های مختلف سعی بر فشارهای مختلف بر ستاره های ورزشی جهان دارند.
کریم بنزما، ستاره مسلمان تیم ملی فوتبال فرانسه و برنده توپ طلا در سال ۲۰۲۲ نیز با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش از مردم مظلوم غزه در مقابل جنایات رژیم صهیونسیتی حمایت کرد.
بنزما در صفحۀ خود نوشت: تمام دعای ما برای ساکنان غزه است که بار دیگر قربانی بمباران‌های ناعادلانه‌ای می‌شوند که به هیچ زن و کودکی رحم نمی‌کند.

بعد از اعلام حمایت کریم بنزما، ستاره فرانسوی مسلمانی ‏که این روزها در الاتحاد عربستان بازی می‌کند، او در کشورش فرانسه با انتقادهایی تند و عجیب و ‏غریب مواجه شده است. ‏

ابتدا وزیر کشور فرانسه مدعی شد کریم بنزما با اخوان المسلمین ارتباط دارد. اما امروز یک سناتور ‏فرانسوی کار را به تهدید کشاند و در اظهاراتی باورنکردنی علیه یک شهروند فرانسه و ستاره‌ای به شهرت ‏کریم بنزما خواهان این شد که دولت فرانسه هم تابعیت او را لغو کند و هم توپ طلایی که سال ‏گذشته به بنزما داده شده بود پس گرفته شود. ‏

این سناتور که والری بویر نام دارد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر اتهاماتی که وزیر کشور فرانسه به ‏کریم بنزما وارد کرده درست باشد دولت باید او را سخت مجازات کند. او نوشت:” اگر صحبت‌های وزیر ‏کشور درست باشد بنزما باید مجازات شود. یک اقدام نمادین می‌تواند پس گرفتن توپ طلای او باشد. ‏نمی‌توانیم اجازه بدهیم یک فرانسوی که شهرتی جهانی دارد اینطور به کشورش خیانت کند”!‏

باشگاه آلمانی بازیکنش را به‌دلیل حمایت از فلسطین کنار گذاشت

«یوسف آتال» بازیکن الجزایری تیم فوتبال نیس فرانسه پس از انتشار پست‌هایی در اینستاگرام با مضمون حمایت از مردم فلسطین با مشکلات جدی مواجه شد. این بازیکن که در اردوی تیم ملی الجزایر حضور داشت پس از بازگشت به فرانسه تا اطلاع ثانوی از تیم فوتبال نیس تعلیق شد.

باشگاه «نیس» در بیانیه خود آورده است: «باشگاه تصمیم گرفته تا اطلاع ثانوی یوسف آتال را تعلیق کند. مایلیم تاکید کنیم که شهرت و اتحاد باشگاه نیس ناشی از حسن رفتار همه کارکنان آن است و باید مطابق با ارزش‌های مورد دفاع باشگاه باشد.»

شنبه گذشته، ملی پوش ۲۷ ساله الجزایری که ۳۲ بازی ملی و ۲ گل در کارنامه دارد در حساب اینستاگرام خود ویدئویی با مضمون حمایت از مردم فلسطین منتشر کرد. در بیانیه مطبوعاتی باشگاه آمده است: «با توجه به ماهیت محتوای منتشر شده و خشونت آن، باشگاه تصمیم گرفته است که بلافاصله اولین مجازات انضباطی را علیه این بازیکن اعمال کند و نسبت به آنچه ممکن است از سوی مقامات ورزشی و قضائی تعیین شود، پیش‌دستی کند».

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/145052

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی