پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

سید حسن نصرالله:

فرد جاسوس موساد به مقدسات دو میلیارد مسلمان اهانت کرد

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز خود به مناسبت سیزدهمین روز ماه محرم، اعلام کرد که فرد جاسوس موساد با هتک حرمت قرآن کریم به مقدسات دو میلیارد مسلمان توهین کرده است.
منتشر شده در 10 مرداد 1402
در سرویس |

دبیرکل حزب الله لبنان امروز همزمان با راهپیمایی سیزدهم ماه محرم که حزب‌الله در منطقه النبطیه برگزار کرده است، سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله در ابتدای سخنرانی خود به موضوع سوزندان قرآن کریم در برخی کشورهای غربی اشاره کرد و گفت: بار دیگر جنایتکار نفرین شده در سوئد صفحات قرآن کریم را تحت حمایت پلیس سوزاند و این رفتار چالشی توهین‌آمیز و تحقیرآمیز برای دو میلیارد مسلمان در جهان است.

سید حسن نصرالله افزود: دیگر معنایی ندارد که جوانان مسلمان منتظر باشند تا دولت‌ها و سازمان‌ها مسئولیت‌های خود را بر عهده بگیرند و باید کسانی که به شدت از قرآن سوء‌استفاده می‌کنند، مجازات شوند.

وی جوانان مسلمان جهان را به انتقام آتش زدن قرآن دعوت کرد و گفت: ای جوانان مسلمان و غیور جهان، دیگر انتظار کسی معنا ندارد، شما باید مسئولیت خود را بر عهده بگیرید و این متخلفان را به اشد مجازات برسانید.

نصرالله ادامه داد: از همه جوانان مسلمان می‌خواهم از کسی که قرآن را آتش زده انتقام بگیرند. جوانان! منتظر هیچ کس نمانید، نه سازمان همکاری اسلامی، نه اتحادیه عرب، نه دولت‌ها و نه ارتش‌ها. شما باید مسئولیت خود عمل کنید و این ملعون‌های جنایتکار را به سزای اعمالشان برسانید.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: اگر حاکمان جهان اسلام ما شجاعت و غیرت دفاع از قرآن کریم را نداشته باشند، آیا از سرزمین ما، لبنان و مسجدالاقصی دفاع خواهند کرد؟

سید حسن نصرالله در محکومیت سکوت برخی کشورهای منطقه و جهان در قبال هتک حرمت قرآن کریم گفت که در بعضی کشورها اگر به شاه یا شاهزاده یا همسر شاه و شاهزاده یا خانواده‌اش توهین می شد، دنیا برمی‌خاست و ساکت نمی‌نشست و روابط قطع می‌شد.

وی در ادامه به تحولات «عین الحلوه» در نزدیکی شهر صیدا(جنوب لبنان) اشاره کرد و گفت: آنچه اکنون در اردوگاه عین الحلوه رخ می‌دهد، درناک است و همه مردم این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

سید حسن نصرالله خواستار توقف هر چه زودتر درگیری‌های عین الحلوه شد و افزود: جنگ در اردوگاه فلسطینی عین الحلوه ( که تاکنون ۱۱ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشته است) باید متوقف شود و نباید ادامه یابد زیرا عواقب بدی برای فلسطینی‌ها و جوانان دارد.

سید نصرالله خاطرنشان کرد: ما در ارتش ضمانت اساسی یکپارچگی سرزمین و ثبات را می‌بینیم و این نهاد باید مورد مراقبت و حمایت قرار گیرد تا بتواند همزمان با پیشرفت، به وظایف خود عمل کند.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنانش خطاب به ملت فلسطین گفت: منتظر کسی نباشید و روی خودتان و ملت‌های منطقه که در محور مقاومت در کنار شما قرار گرفته‌اند، حساب باز کنید.

وی گفت: زمانی که ما منتظر دولت‌ها بودیم، ملت‌های ما شکست خوردند، اما وقتی مردم قیام کردند، پیروز شدند و امروز ما در مقاومت و دفاع از مقدسات، روی ملت‌های خود حساب باز می‌کنیم.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/1939

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی