پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

در پی خبر تعطیلی دو روزه مطرح شد

علت تعطیلی سراسری کشور چیست؟

صبح امروز شایعه تعطیلی سراسری به دلیل درخواست وزارت نیرو چرخید اما پیگیری‌ها حاکی از آنست که روند تامین برق سراسری بدون مشکل درحال انجام بوده و هیچ درخواستی از وزارت نیرو مبنی بر تعطیلی به هیئت دولت ارسال نشده است.
منتشر شده در 10 مرداد 1402
در سرویس

هفته گذشته بود که برخی رسانه‌ها با انتشار خبر پیش‌بینی سامانه‌های جهانی هواشناسی از رسیدن شاخص اشعه ایکس در ایران به حد بسیار زیاد خبر دادند. مطابق پیش‌بینی‌ها دمای هوا برای هفته جاری افزایش قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده و در برخی از استان‌ها به بیشترین میزان تاریخی خود رسیده است.

با توجه به افزایش 3 برابر مراجعه مردم به مراکز درمانی ناشی از گرمازدگی، بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله نماینده اهواز، تهران، زاهدان در کنار اعضای کمیسیون بهداشت مجلس خواستار ورود دولت و تعطیلی به دلیل گرمای هوا شدند.

مطالبه شکل گرفته در این حوزه و همچنین روند افزایشی گرمازدگی مردم در کشور، وزیر بهداشت روز گذشته از درخواست این وزارت‌خانه برای تعطیلی پایان هفته به دلیل گرمای زیاد و تابش اشعه ایکس خبر داد.

صبح روز جاری، سخنگوی دولت از موافقت هیئت دولت با درخواست وزارت بهداشت برای تعطیلی خبر داد و عنوان کرد، کلیه فعالیت‌های بخش خصوصی و دولتی به دلیل گرمای بی‌سابقه در روز جاری تعطیل می‌شود.

صبح امروز شایعه تعطیلی سراسری به دلیل درخواست وزارت نیرو نیز در فضای مجازی چرخید اما نتایج پیگیری‌ها حاکی از آن است که روند تامین برق سراسری بدون مشکل درحال انجام بوده و هیچ درخواستی از وزارت نیرو مبنی بر تعطیلی به هیئت دولت ارسال نشده است.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/1925

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی