پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

غافلگیری‌های حزب الله لبنان برای دشمن صهیونیستی و عزم یمن برای حرکت به سمت مرحله پنجم عملیات نظامی خود از محورهای مورد توجه روزنامه‌های مطرح جهان عرب است.

منتشر شده در 4 تیر 1403
در سرویس

در حالی تهدیدات مقامات رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان و لفاظی‌های آنها در خصوص جنگ افروزی علیه این کشور ادامه دارد که نیروهای مقاومت اسلامی تاکید کرده‌اند که در صورت ارتکاب هرگونه حماقت از سوی صهیونیست‌ها، غافلگیری‌های زیادی برای آنها آماده کرده‌اند.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه لبنانی الاخبار در خصوص این کشور نوشت: هرگونه عملیات نظامی از سمت دشمن صهیونیستی از دید مقاومت لبنان اعلان جنگ فراگیر به شمار می‌رود. در قاموس مقاومت دیگر چیزی به نام یک حمله و یا چند روز درگیری وجود نخواهد داشت بلکه شاهد یک جنگ نامحدود خواهیم بود. قواعد اخلاقی فرماندهان مقاومت که از سوی شهرک نشینان صهیونیست مورد سو استفاده قرار گرفته تغییر می‌کند و تر و خشک باهم می سوزد. به محض آغاز جنگ، تمام اهداف حیاتی رژیم صهیونیستی بدون هیچ بحثی هدف قرار می‌گیرند. در صورت وقوع جنگ مستقیم، سلاح‌های مورد استفاده تغییر می‌کند و نیروهای لبنانی به سمت مراکز نظامی و روستاهای لبنانی و فلسطینی حرکت می‌کنند.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه القدس العربی در خصوص نتانیاهو نوشت: در حال حاضر نتانیاهو با اختلافات جدی و گسترده‌ای مقابل ارتش رژیم صهیونیستی دست و پنجه نرم می‌کند. ارتش می‌گوید توان تحقق پیشروی‌های بیشتر در نوار غزه را ندارد و کابینه باید به یک توافق با جنبش حماس دست پیدا کند؛ این در حالی است که نتانیاهو ساز خود را می‌زند. به نظر می‌رسد برای نتانیاهو به وجود آمدن یک بحران با ارتش کافی نبود و وی عمداً یک جبهه درگیری دیگر این بار با بایدن و دولت آمریکا باز کرد. کار به جایی رسید که نتانیاهو با انتشار یک ویدئو به زبان انگلیسی، از عملکرد بایدن در قبال مسلح کردن رژیم صهیونیستی انتقاد کرد. بحران‌های پیش روی نتانیاهو در حال گسترش است و زندگی سیاسی وی به عنوان یک جنایتکار جنگی و بدترین نخست وزیر این رژیم رو به پایان است.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه رأی الیوم در خصوص یمن نوشت: بی شک یمن خود را برای رویارویی با هر سناریوی نظامی آماده می‌کند و این مسأله باعث می‌شود صنعاء به سمت مرحله پنجم عملیات نظامی خود علیه مثلث شرارت یعنی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی حرکت کند به ویژه اگر تل آویو دست به حماقت زده و علیه لبنان جنگ افروزی کند منطقه به سمت یک جنگ فراگیر پیش خواهد رفت. یمن در مرحله پنجم عملیات نظامی خود بیش از گذشته به حملاتش علیه اهداف مورد نظر در دریا ادامه می‌دهد و ناوهای آمریکایی و انگلیسی و حتی اروپایی را در تیررس خود قرار خواهد داد. این مرحله شاهد عملیات نظامی مشترک بزرگ در چارچوب محور مقاومت علیه عمق اراضی اشغالی و پایگاه‌های آمریکا در منطقه با استفاده از تاکتیک‌های نظامی جدید و سلاح‌های راهبردی خواهد بود.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه سوری الثوره در خصوص آمریکا نوشت: سفیر آمریکا در توکیو گفته که سفر پوتین به کره شمالی و ویتنام، نگرانی‌های گسترده‌ای را نزد مقامات این کشور ایجاد کرده است. آمریکا که خود را پلیس جهان می‌داند این روزها احساس ترس و نگرانی و تنش زیادی می‌کند. این کشور که در طول تاریخ خود هیچ کار مثبتی در راه خیر و نیکی انجام نداده باید همیشه در نگرانی به سر ببرد. خاورمیانه، چین، آسیا و حتی مناطق نزدیک به آمریکا و به اصطلاح حیات خلوت این کشور نیز، آمریکا را نگران می‌کنند.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه سوری الوطن در خصوص انتخابات آمریکا نوشت: بحران جنگ در نوار غزه و دونالد ترامپ ۲ رقیب سرسخت بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به شمار می‌رود. چرا بایدن بعد از گذشت هشت ماه از جنگ غزه و شهادت بیش از ۳۷ هزار فلسطینی نقشه راه خود را ارائه می‌دهد؟ پاسخ مشخص است زیرا انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه یمنی المسیره در خصوص عید غدیر نوشت: واقعه غدیر تنها یک واقعه تاریخی صرف نیست بلکه مبدأ معانی و ارزش‌های عمیقی است که می‌تواند تغییرات ریشه‌ای در جوامع اسلامی معاصر ایجاد کند. فرهنگ غدیر این نکته را به ما یادآوری می‌کند که ارزش‌های ایمانی، اساس انتخاب رهبران و تصویب قوانین است. رهبر در این فرهنگ تنها یک مدیر یا مسئول نیست بلکه یک شخص باایمان و دارای اخلاق والا است.

صهیونیست‌ها در جنگ با لبنان چگونه غافلگیر می‌شوند؟

روزنامه المراقب العراقی در خصوص اشغالگران آمریکایی نوشت: با وجود تصریحات مقامات عراقی و آمریکایی، پرونده خروج اشغالگران از کشور همچنان بی نتیجه باقی مانده است. افق‌های روشنی در خصوص حل این پرونده میان بغداد و واشنگتن وجود ندارد. این در حالی است که مذاکرات دوجانبه در این زمینه برقرار است. در این میان طرف آمریکایی به تلاش‌های خود برای ناکام گذاشتن قراردادهای تسلیحاتی عراق با دیگر کشورها با هدف تضعیف نیروهای امنیتی این کشور و ناتوان جلوه دادن آنها ادامه می‌دهد.

منبع : مهر
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/174432

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی