پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

صدور ۱۷ هزار گذرنامه اربعین از ابتدای محرم

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه از چاپ ۱۷ هزار جلد "گذرنامه ویژه اربعین" خبر داد و ویژگی‌های این نوع گذرنامه را تشریح کرد.
منتشر شده در 9 مرداد 1402
در سرویس

سردار علی ذوالقدر، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا اظهار داشت: از آنجایی که اعتبار گذرنامه ویژه اربعین ۵ ساله هست، افراد حتی بعد از اینکه در سال‌های آتی گذرنامه‌های خود را تمدید اعتبار کردند می‌توانند همچنان از گذرنامه ویژه اربعین برای سفر به عراق استفاده کنند.

وی افزود: برخی از بازرگانان و افرادی که باید به اروپا سفر کنند، اگر مهر سفر به عراق در داخل گذرنامه آن‌ها ثبت می‌شد، برای دریافت ویزا با مشکل مواجع می‌شدند، گذرنامه ویژه اربعین این امکان را به این دسته از افراد می‌دهد که به راحتی به عراق سفر کنند و نگرانی از بابت عدم دریافت ویزای اروپا نداشته باشند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا بیان کرد: گذرنامه ویژه اربعین در ۱۲ صفحه چاپ می‌شود (تعداد صفحات گذرنامه اصلی ۳۴ صفحه است) و مسئولان در حال رایزنی هستند تا بتوان از این گذرنامه‌ها برای سفر به سوریه و حج هم بشود استفاده کرد.

ذوالقدر گفت: از ابتدای محرم تا به امروز تعداد ۱۷ هزار جلد از گذرنامه ویژه اربعین چاپ شده است و حتی برخی از افراد با گذرنامه ویژه اربعین به عراق سفر کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، چاپ گذرنامه‌های ویژه اربعین از اول ماه محرم آغاز شده است؛ هزینه صدور گذرنامه ویژه اربعین ۵۰ هزار تومان است و بین ۴ تا ۷ روز کاری بعد از ثبت درخواست این گذرنامه‌ها چاپ و برای افراد ارسال می‌شود.

اعتبار گذرنامه‌های ویژه اربعین ۵ ساله است و با این نوع گذرنامه می‌توان به کشور عراق سفر کرد؛ همچنین پدران می‌توانند برای فرزندان خود هم از طریق اپلیکیشن “پلیس من” و هم حضوری درخواست گذرنامه ویژه اربعین بدهند.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/2010

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه