پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یک رسانه عبری شروط حماس برای حصول توافق به منظور تبادل اسرا را اعلام کرد.

منتشر شده در 8 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ شبکه ۱۲ عبری شروط جنبش حماس برای تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد که مهمترین آن‌ها آزادی ۱۰۰ اسیر فلسطینی به ازای هر اسیر «اسرائیلی» و خروج کامل ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل از نوار غزه است.

این کانال عبری اضافه کرد که حماس علاوه بر تأکید بر لزوم آتش بس دو ماهه بین هر مرحله از توافق، خواستار آتش بسی ۱۰ تا ۱۴ روزه به ازای آزادی هر اسیر شده است.

روزنامه‌ها آرتص نیز به نقل از یک منبع آگاه از مذاکرات نوشت: اسرائیل و حماس به تفاهم‌های اولیه در مورد بیشتر مفاد توافق تبادل زندانیان دست یافته‌اند.

این منبع تصریح کرد: این توافق برای مدت ۳۵ روز تمدید می‌شود و در ازای آزادی اسرای فلسطینی و ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، اسرای اسرائیلی نیز آزاد می‌شوند.

این روزنامه صهیونیستی خاطرنشان کرد: در مورد تعداد اسیران فلسطینی که آزاد خواهند شد توافق صورت گرفته و اکنون بحث بر سر هویت آن‌ها است.

در همین راستا، یکی از مقامات ارشد رژیم اشغالگر که در مذاکرات شرکت داشت به کانال ۱۲ عبری گفت: به هیچ عنوان نباید این شروط را بپذیریم، در غیر این صورت همه کشور‌های منطقه متوجه خواهند شد که با گرفتن اسیر، می‌توان اسرائیل را سرنگون کرد.

یک مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت که انتظار می‌رود ویلیام برنز، رئیس سیا در روز‌های آینده در اروپا با همتای اسرائیلی خود، دیوید بارنیا، عباس کامل، همتای مصری و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر دیدار و موضوع توافق تبادل اسرا را بررسی کند.

کاخ سفید نیز مدعی است: ما در تلاش هستیم تا توافق تبادل اسرا را تمدید کنیم و بفهمیم که برای رسیدن به این هدف چه کاری باید انجام دهیم.

در مقابل، اسامه حمدان، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس در اواسط ماه جاری تأکید کرد که رسیدن به توافق برای تبادل اسرا در گروی توقف کامل تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.

منبع : جوان
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157092

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی