پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کرد: سردسته اصلی باند شکار غیرمجاز گونه‌های حمایت شده حیات وحش به نام (ب.م) ، طی عملیات شناسایی و رصد اطلاعاتی ماموران محیط زیست در مخفیگاه خود در یکی از روستاهای شهرستان پردیس دستگیر شد.

منتشر شده در 9 دی 1402
در سرویس

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: سردسته اصلی باند شکار غیرمجاز گونه‌های حمایت شده حیات وحش در یکی از روستا‌های شهرستان پردیس دستگیر شد.

علیرضا مزینانی با اعلام خبر دستگیری سردسته اصلی باند شکار غیرمجاز گونه‌های حمایت شده حیات وحش به نام (ب. م)، گفت: حدود دو هفته گذشته ماموران اجرایی حین گشت‌زنی در مناطق، به فردی که با یک دستگاه موتورسیکلت در حال متواری شدن بود مشکوک شده و بر همین اساس اقدامات شناسایی و اطلاعاتی فرد خاطی را با همکاری دستگاه‌های انتظامی و امنیتی در دستور کار قرار دادند.

وی با بیان اینکه با شناسایی متهم مشخص شد در سال گذشته نیز این شخص یک مورد شکار غیرمجاز دو راس قوچ وحشی، مقاومت مسلحانه و شلیک به سمت محیط‌بانان را در کارنامه خود داشته است، اظهار داشت: با اخذ دستور قضایی و پیگیری موضوع توسط رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس و هماهنگی لحظه به لحظه با دادستان شهرستان و تشکیل تیم‌های تجسس از دو مخفیگاه متهم در پردیس بازرسی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه اول متخلف تعداد ۲ دوربین چشمی، ۲ دوربین اسلحه شکاری، باروت، ۲ عدد اجزای قوچ وحشی، یک عدد کوله آغشته به خون شکار، ۲ قنداق سلاح گلوله‌زنی دست‌ساز، ۱۱ عدد فشنگ چهارپاره کالیبر ۱۲، تور ماهی‌گیری و چندین کیلو گوشت تازه مربوط به شکار گونه‌های حمایت شده کشف و ضبط شد.

مزینانی با اشاره به اینکه در مخفیگاه دوم متهم نیز چندین کیلو گوشت مربوط به شکار گونه‌های حمایت شده کشف و ضبط شد، تصریح کرد: همچنین در رصد واحد سایبری یگان حفاظت محیط زیست استان تهران و پیگیری‌های مرجع قضایی از سوابق و مدارک متهم، شکار ۲۲ راس قوچ وحشی، یک راس میش وحشی، ۱۱ راس کل وحشی، ۷ قطعه کبک دری، یک سر خرگوش، ۲ راس گراز و ۴ قطعه ماهی قزل آلای خال قرمز طی سالیان اخیر محرز و همچنین گلنگدن چندین سلاح شکاری غیرمجاز، سلاح غیرمجاز، سلاح گلوله‌زنی، قنداق چندین سلاح و ۲ دستگاه موتورسیکلت تریل قدرتمند از این شکارچی کشف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه فرد مذکور یکی از شکارچیان غیر مجاز با کوله باری از تخلفات بوده که مدت‌ها محیط زیست برای دستگیری او برنامه‌ریزی داشته، خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل و تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد و اقدامات لازم برای اشد مجازات این متخلف در دستورکار قرار دارد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/152915

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی