پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نایب ‌رئیس‌ کنست رژیم صهیونیست:

مانند سایر مسؤولان اسرائیلی، به دنبال اخراج ساکنان غزه است و این بار، اسکاتلند را مقصد آنان معرفی کرد.

منتشر شده در 21 آبان 1402
در سرویس

در ادامه تلاش صهیونیستها برای اخراج ساکنان غزه، «نسیم فاطوری»، نایب ‌رئیس‌کنست رژیم صهیونیستی مدعی شد که باید ساکنان نوار غزه، به اسکاتلند کوچانده شوند.

روزنامه معاریو به نقل از فاطوری گزارش داد ساکنان نوار غزه باید به مناطقی کوچانده شوند که برای پذیرش آنان اعلام آمادگی کرده‌اند و در صدر این کشورها، اسکاتلند قرار دارد.
وی درادامه مدعی شد: در صورتی که حمزه یوسف نخست وزیر اسکاتلند [به فلسطین اشغالی] بیاید، از او می‌خواهیم که ساکنان غزه را بپیذیرد. ما نیز بندر غزه را باز می‌کنیم و برایش کشتی فراهم می‌کنیم تا آنان مهاجرت کنند»

این در حالی است که از آغاز دور جدید حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، رژیم صهیونیستی همسو با آمریکا، به 1.1 میلیون فلسطینی ساکن شمال نوار غزه در خصوص باقی ماندن در این منطقه هشدار می‌دهد و به‌ ‌آن‌ها توصیه می‌کند که به جنوب نوار غزه منتقل شوند و دولت آمریکا نیز به صراحت از خواسته رژیم اشغالگر برای انتقال فلسطینی‌های نوار غزه به نقطه‌ای به اصطلاح امن در شبه جزیره سیناء از طریق ایجاد یک کریدور بشردوستانه حمایت می‌کند.

مقامات مصری می‌گویند که طرح روشنی در راستای اهداف رژیم اشغالگر وجود دارد که مبتنی بر پاکسازی اراضی اشغالی فلسطین از مالکان و ساکنان اصلی آن و مجبور کردن آن‌ها به ترک سرزمینشان با دادن حق انتخاب بین مرگ تحت بمباران رژیم اسرائیل یا آوارگی در خارج از سرزمین خود است.

به تحلیل ناظران سیاسی، اجرای این طرح، کلید زدن دور جدیدی از پاکسازی قومی فلسطینی‌ها و آوارگی آن‌ها است.

سالهاست که رژیم صهیونیستی درباره اسکان فلسطینی‌ها در سینای مصر سخن می‌گویند و ادعا می‌کند که شبه جزیره سیناء بهترین مکان برای فلسطینی‌ها است تا کشورشان را در آن‌جا برپا کنند! امری که با واکنش شدید مردم فلسطین و رهبران مقاومت آن مواجه است و تاکید می‌کنند که سرزمین سیناء متعلق به مصر است و فلسطین خود یک سرزمین است و کشور فلسطین در سراسر اراضی آنها تشکیل خواهد شد و مردم فلسطین هرگز مکانی را جایگزین وطن خود نمی‌‌کنند.
این طرح با مخالفت قاهره نیز همراه است. سامح شکری وزیر خارجه مصر پیشتر در این خصوص گفته بود: «مصر با هرگونه اظهار نظر از هر جناحی و هر تفکری درباره تضعیف تمامیت ارضی مصر به ویژه صحرای سینا که مردم مصر برای آن جانفشانی کرده اند، مخالف است… یک وجب از خاک سینا را به کسی نمی‌دهیم و هرگز اجازه نخواهیم داد، کسی به آن تجاوز کند».

به باور تحلیلگران و ناظران سیاسی،  فکر اسکان فلسطینی‌ها در سینا هرگز از ذهن صهیونیست‌ها خارج نشده و آن‌ها همواره آن‌ را یک راهکار ساده برای حل‌وفصل قضیه فلسطین می‌دانند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147373

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی