پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

در نشست ستاد اربعین شهرداری تهران مطرح شد

زاکانی: تهران باید نمادی از کارآمدی نظام اسلامی باشد

زاکانی گفت: راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) است. ما در شهرداری تهران مفتخریم نقش کوچکی در این حرکت بزرگ داشته باشیم.
منتشر شده در 8 مرداد 1402
در سرویس

صبح امروز -۸مرداد ۱۴۰۲- جلسه ستاد اربعین حسینی شهرداری تهران با حضور جمعی از مسئولان شهری در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)برگزار شد.

 

علیرضا زاکانی در ابتدای جلسه با اشاره به هدف شهرداری تهران از حضور ستادی در برگزاری مراسم اربعین گفت: علاوه بر تحول کالبدی، مدیریت شهری ششم خود را ملزم به ایجاد زمینه‌های تحول روحی در پایتخت می‌داند. در نتیجه این تحول باید تهران الگویی برای سایر شهرهای کشور و همچنین نمادی از کارآمدی نظام اسلامی باشد.

 

وی با اشاره به آنکه «رسیدن به چنین هدفی نیاز به ایجاد ظرفیتی بزرگ در مجموعه مدیریت شهری دارد»، اضافه کرد: به همین جهت قبل از هر هدفی یکی از دلایل تشکیل ستاد اربعین در شهرداری تهران تمسک به حضرت سیدالشهدا(ع) برای ایجاد این ظرفیت در بدنه ماست.

 

زاکانی در ادامه با اشاره به هتک‌حرمت‌های صورت گرفته به ساحت قرآن کریم، ادامه داد: امام حسین(ع) در حرکت خود اسلام ناب را از حکومت جور بنی امیه جدا کرد. پس از آن در طول تاریخ جان‌های بسیاری برای احیا و حفظ دین فدا شدند. نهضت مردم ایران و تشکیل نظام جمهوری اسلامی ثمره تاریخی این جانفشانی‌ها است.

 

شهردار تهران بابیان آنکه به برکت انقلاب اسلامی، بار دیگر قرآن و آموزه‌های آن در دنیا احیا شدند، افزود: به همین جهت امروز شاهد تلاش دشمنان برای مقابله با عظمت قرآن و سعی در هتک حرمت این کتاب آسمانی هستیم. اما تلاش آنها راه به جایی نمی‌رود و روز به روز بر بزرگی و عظمت قرآن در دنیا افزوده خواهد شد.

 

وی در پایان تأکید کرد: راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) است. ما نیز مفتخریم در ستاد اربعین شهرداری تهران قدم کوچکی در راستای تحقق ظهور منجی بشریت برداریم.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/2050

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی