پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

روایتی متفاوت از فتح شهر مهران در مستند «مهران تا مهران» +فیلم

منتشر شده در 16 مهر 1399
در سرویس

به گزارش جهت، مستند «مهران تا مهران» تهیه شده در گروه مستند روایت فتح و به کارگردانی محمد زارع، روایتی متفاوت از آزادسازی شهر مهران بر روی آنتن شبکه افق می رود.

محمد زارع کارگردان مستند «مهران تا مهران» گفت: مهران؛ تنها شهری که در دوران دفاع مقدس چهار بار دست به دست شد، مستند «مهران تا مهران» روایتی است از دومین سقوط شهر مهران در سال ۶۵ تا حضور مک فارلین در ایران و در نهایت بازپس‌گیری مهران به دستور امام خمینی(ره).

زارع با بیان اینکه فتح الباب مستند «مهران تا مهران» پیاده روی اربعین و خروج زوار ایرانی از مرز مهران به سمت کربلا است افزود: مهران علاوه بر اینکه مأمن ایثار و شهادت مردان این سرزمین است از دیر باز معبر و ممر مراودات تاریخی، اقتصادی مردمان دو سوی مرز بوده است.

مستند مهران تا مهران

وی افزود:‌ با شروع تحقیقات تیم تولید و پیشرفت این تحقیقات در مورد آزادسازی مهران در سال ۶۵، پشت پرده دومین مرحله آزادسازی مهران بیشتر برایمان روشن می شد و به این نتیجه رسیدیم که آمریکا همان آمریکاست و نگرش سیاسی حاکم بر قوه مجریه هم همان نگاه به آمریکا در سال ۶۵ است.

در کارنامه کاری محمد زارع آثاری همچون مستند پهلوان احمد، آرزویم را دعا کن، سایه بان، باتمیان گون، علم برافراشته و شیر کوهستان به چشم می خورد.

مستند «مهران تا مهران» تهیه شده در گروه مستند روایت فتح و به کارگردانی محمد زارع، چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ساعت ۲۳ به روی آنتن شبکه افق می‌رود و پنجشنبه ساعت ۱۶ و شنبه ساعت ۹ صبح بازپخش آن می‌باشد.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/140003

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی