پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفند فرمودند: همه باید در انتخابات شرکت کنند. انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است، راه اصلاح کشور انتخابات است.

منتشر شده در 29 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ در سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶، صبح امروز (یکشنبه) جمعی از مردم آذربایجان شرقی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که قرار است روز ۱۱ اسفند برگزار شود گفتند: همه باید در انتخابات شرکت کنند. انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است. راه اصلاح کشور انتخابات است.

ایشان افزودند: مردم در انتخابات به دنبال انتخاب اصلح باشند. کسانی که در میدان انتخابات وارد می‌شوند، از بددهنی و توهین و سیاه‌نمایی اجتناب کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: به همه مردم تبریز، همه‌ی مردم آذربایجان، آن مردم عزیز، آن مردم غیور سلام و درود می‌فرستم و به معنای واقعی کلمه آذربایجان مفهوم عشق و غیرت است.

ایشان تاکید کردند: آذربایجان مظهر غیرت، مظهر عشق، مظهر ایمان، مظهر شور و هیجان ایمانی و اسلامی است. این، آن چیزی است که ما هم در تاریخ آذربایجان و تبریز خوانده‌ایم، هم به چشم خودمان در طول این سال‌های طولانی از دوران مبارزات تا امروز مشاهده کرده‌ایم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: روز بیست‌ونهم بهمن ۵۶ تبریز یک حادثه تاریخ‌ساز بود بدون شک؛ حادثه‌ تاریخ‌ساز یعنی آن حادثه‌ای که این‌جور نیست که شروع بشود و تمام بشود و رفت، نه؛ شروع می‌شود و ادامه پیدا می‌کند و گسترش پیدا می‌کند و به نتایج عالی می‌رسد تاریخ ورق می‌خورد.

ایشان فرمودند: ️چه کار کرد این حادثه؟ حادثه تبریز به قضیه‌ و واقعه‌ نوزدهم دی قم تمام شده در واقع، که رویش را دستگاه داشت می‌پوشاند، ضریب ده‌ها برابری داد، حادثه‌ قم را از قم کشاند به سرتاسر کشور، این قضیه‌ تبریز این بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: وقتی که روحیه مقاومت و شور انقلابی و قیام به سرتاسر کشور کشانده می‌شود، نتیجه این می‌شود که بعد از تقریباً یک سال حادثه‌ بیست‌ودوم بهمن اتفاق می‌افتد و ایران از این رو به آن رو می‌شود، تاریخ‌ساز یعنی این.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مردم تبریز وظیفه را به هنگام شناختند و به وظیفه به هنگام قیام کردند؛ اهمیت قضیه این است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از فرمایشات خود گفتند: هر کدام از ما وظیفه‌ای داریم. وظیفه دولت، مجلس و دیگر مراکز رسمی، عزم راسخ، کار مداوم، سلامت در عمل، صداقت با مردم و ترجیح منافع ملی بر سود شخصی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: دشمن را ضعیف و ناتوان فرض نکنیم. شرط مهم پیروزی، شناخت توانایی‌های دشمن است اما نباید از او ترسید.

منبع : مهر
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/160186

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی