پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مجمع نخبگان جهان اسلام:

مجمع نخبگان جهان اسلام با صدوربیانیه‌ای از دولت‌ها و ملت‌‎های اسلامی خواست برای فشار به این رژیم جعلی با یکدیگر وحد رویه و عمل داشته باشند.

منتشر شده در 24 آبان 1402
در سرویس

در پی ادامه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به باریکه غزه که موجب شهادت هزاران کودک، زن و غیر نظامی شده، مجمع نخبگان جهان اسلام با صدور بیانیه‌ای از دولت‌ها و ملت‌های اسلامی خواست برای فشار به این رژیم جعلی با یکدیگر وحد رویه و عمل داشته باشند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها شاهد سهمگین‌ترین و وحشیانه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌پناه غزه هستیم. غزه عزیز در خون و آتش بی‌رحمانه دشمن، فریاد هل من ناصر ینصرنی می‌زند. لکن انگار که گوش بشریت شنوایی خودش را از دست داده است.

دولت‌های عربی سکوت محض اختیار کرده‌اند، اروپا و آمریکا در حمایت از رژیم سفاک و کودک‌کش اسرائیل غاصب، هرگونه کمک تسلیحاتی را روا داشته و سازمان ملل متحد از این همه جنایات چشم فروبسته و در حد محکوم کردن و توصیه بر توقف جنگ اکتفا نموده است.

در چنین شرایطی که هر روز و هر ساعت ده‌ها تن بمب بر سر ساکنان غزه بی‌دفاع فرو می‌ریزد و ده‌ها و صدها زن و کودک دسته جمعی به شهادت می‌رسند؛ این چه مصیبت بزرگی است! که دولت‌های اسلامی، نخبگان و صاحبان اندیشه در جهان اسلام ساکت و بی‌تفاوت نظاره‌گر شده‌اند. چرا سران و وزرای امور خارجه، کشورهای اسلامی، سران کشورهای غیرمتعهد برای توقف چنین جنایاتی که در تاریخ بشریت بی‌سابقه است، اقدام عاجلی فراتر از یک نشست و محکوم کردن انجام نمی‌دهند. چرا آمریکا و اروپا برای در اختیار قرار دادن پیشرفته‌ترین سلاح‌های خود به چنین رژیم ددمنشی، لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند، لکن متأسفانه و صد افسوس که دولت‌های اسلامی از کمک‌های حداقلی دریغ می ورزند و چرا شریان‌های حیاتی از جمله غذا، آب، برق و انرژی بر شهر بی‌دفاع غزه قطع شده است. اما، کمترین آسیب به شریان‌های حیاتی رژیم غاصب وارد نمی‌شود، بلکه تحت هر شرایطی تأمین می‌شود.

آیا زمان آن فرا نرسیده است که علمای اسلام به میدان آمده و هم‌صدا با مردم جهان از دولت‌هایشان مطالبه نمایند تا برای توقف نسل‌کشی در فلسطین اقدام کنند.

این وعده الهی است که فلسطین پیروز خواهد شد. اما، روسیاهی برای کسانی خواهد ماند که فریادهای مظلومیت فلسطینیان را شنیدند و قدمی برنداشتند. انتظار می‌رود که وزارت امور خارجه ایران با ایده و ابتکار عمل و با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی اقدامات اثربخش خود را تشدید نماید.

روزها و ساعت‌ها لحظاتی که بر غزه می‌گذرد آنقدر غمگین است که نمی‌توان لحظه‌ای از آن غافل ماند.

این روزها جهان اسلام و امت اسلامی در معرض بزرگترین آزمایش الهی قرار گرفته است. امکان ایجاد اجماع جهانی علیه رژیم جنایت پیشه و خبیث صهیونیستی ناشدنی نیست و ایران به کمک دولت‌های جبهه مقاومت و نهادهای دینی و مدنی جهانی می‌تواند این اجماع را پدید آورد و فشار بازدارنده و مؤثر خود را تا توقف کامل حملات وحشیانه دشمن ادامه دهد.

به حول و قوه الهی

بنیاد نخبگان جهان اسلام

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147653

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی