پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

نگاهی به جنبش تحریم محرم براندازان

دشمن مردم ایران را نمیشناسد/ ایستادگی پای آرمانها

عضو هیئت مدیره مجمع راهبردی اندیشه مهدویت گفت: دشمنان مردم ایران را نشناختند و مردم ایران نشان دادند که محرم و صفر و عاشورا سند هویت ماست و پیراهن مشکی و پرچم ابا عبدالله پرچم عزت ماست.
منتشر شده در 17 مرداد 1402
در سرویس |

۱۴۰۰ سال است از واقعه کربلا و شهادت مظلومانه اباعبدالله، خانواده و یارانشان در صحرای نینوا می‌گذرد اما ابعاد سیاسی، اجتماعی و اعتقادی این حرکت عظیم همچنان پا برجاست و بیشتر از هر حرکت و قیامی چه در جهان اسلام و چه در خارج از مرزهای اسلام و مسلمانان تاثیرات شگرف داشته است و تاکنون هیچ قدرت و ابرقدرت و جریان سیاسی و براندازی نتوانسته آن را در زندگی ایرانیان و شیعیان کمرنگ کند. حالا معاندان و براندازان به خیال خام خود می توانند با راه اندازی کمپین های واهی این واقعه شگرف را از ایرانی مسلمان بستانند.

  تحریم محرم و صفر و برگزاری مراسم عزاداری حسینی فاز جدیدی از ایران ستیزی دشمنان جمهوری اسلامی بود که در دستور کار عوامل اجرایی پروژه براندازی قرار گرفت تا شاید پرچم همیشه برافراشته عاشورای حسینی را از فراز ایران اسلامی پایین بکشند. اما این نقشه شوم هم همانند بسیاری دیگر از نقشه های واهی نقش بر آب شد چرا که عاشورا و تاسوعای امسال و حضور پررنگ و میلیونی مردم از جوان و نوجوان تا پیر و زن و مرد و همه همه  در عزاداری های حسینی ثابت کرد که دشمن هنوز مردم ما را نمیشناسد.

“من سیاه نمی‌پوشم”، “عزاداری ممنوع! “، “محرم رژِیم را تحریم کنید” و… تنها گوشه‌ای از کمپین‌های تبلیغاتی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بود که با هدف تحریف محرم و شعائر مسلمانان و همچنین متزلزل سازی پایه های نظام، راه اندازی شده بود. با آغاز ماه محرم؛ دشمن سعی داشت با تحریف واقعه کربلا و تقلیل آن با مصادیق امروزی  راهی دیگر به اهداف شوم خود باز کند اما شکست تنها واژه ای است که می توان برای بی اهمیتی مردم به این پروژه های سخیف نسبت داد.

عامل استمرار انقلاب

حجت الاسلام جواد نصرالله پور، عضو هیئت مدیره مجمع راهبردی اندیشه مهدویت در گفتگو با جهت پرس در همین خصوص عنوان کرد: علت کمپین تحریمی که از طرف شبکه های معاند و ضد انقلاب مطرح شد این است که دشمنان ما میدانند مهمترین عامل در ایجاد و استمرار انقلاب اسلامی و مهمترین عامل برای  حفظ اسلام، محرم و صفر است.

نصرالله پور ابراز کرد: بیشترین جلوه های مهر و محبت مردم به اهل البیت(ع) محرم و صفر است همچنین بهترین فضا برای تبلیغات دینی و تقویت اعتقادات مردم مجالس عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) است.

این کارشناس گفت:  در محرم و صفر حتی آنهایی که در طول سال اندکی دچار غفلت میشوند سر سفره عشق و محبت  امام حسین(ع) زنگارها را از دلهایشان پاک می کنند.

دانشگاهی برای شیعه

وی افزود: از طرفی مجالس محرم و صفر برای جامعه شیعه به منزله یک دانشگاه است که هم احکام دینی خود را فرا میگیرند و هم مباحث اعتقادی و اخلاقی مطرح میشود و هم شبهات و سوالات دینی یا فقهی خود را میپرسند.

نصرالله پور با بیان اینکه دشمن هم از کارایی مجالس عزای حسینی و نقش محرم و صفر در تقویت اعتقادات مردم آگاه است، ابراز کرد: دشمن می داند این مجالس به منزله یک موتور محرکه برای جامعه  شیعه است و محرم و صفر مهمترین عامل وحدت انسجام ملی بین شیعیان ایران و مهمترین عامل اتحاد و اعتماد بین همه جامعه شیعیان جهان است.

عامل وحدت

وی تاکید براینکه اباعبدالله الحسین عامل وحدت و اتحاد میان شیعه و سنی نیز هست، گفت: جمعیت بسیار زیادی از خواهران و برادران اهل سنت ما در شهرستانها و حتی در کشورهای مختلف جهان در مجالس اباعبدالله شرکت می کنند.

وی بیان کرد: دشمنان دیده اند که هرگاه با فتنه و اغتشاش در صفوف به هم پیوسته ملت ایران وقفه ای ایجاد کردند بلافاصله در ماه محرم و در مجالس عزای سیدالشهدا دلها به هم نزدیک میشود  و در واقع رخنه های ایجاد شده ترمیم میشود و مردم سر سفره سیدالشهدا(ع) احساس می کنند همه یک خانواده حسینی هستند .

تقویت ایمان و حفظ حجاب

این کارشناس دینی ابراز کرد: دشمنان ما دیده اند که مهمترین بستر شکل گیری انقلاب ما مجالس عزای  حسینی بود و مهمترین عامل تقویت ایمان رزمندگان ما در ۸ سال دفاع مقدس و انگیزه مدافعان حرم و عامل ایستادگی ملت ما در همه مشکلات  تاثیر اقتدا به سیدالشهدا(ع) است و عامل حفظ حجاب و حیای زنان و دختران ما اقتدا به الگوی بی نظیر جهان اسلام  حضرت زینب کبری(س) و دختران امام حسین(ع) است که  حتی در کربلا و دوران اسارت هم دست از حجاب و حیای خود برنداشتند.

وی ادامه داد: دشمن میبیند که عاشورا و کربلا عامل شکل دهی یک سبک خاص در جامعه شیعه است که هر چه بیشتر گسترش یابد در  واقع بحرانها و مشکلات اجتماعی و خانوادگی و حتی فردی شیعیان را می تواند حل و برطرف کند.

هیئت ها در حوادث مختلف

وی گفت: دشمن میبیند که چطور هیئت های مذهبی  در حوادثی مانند کرونا و سایر بالایای طبیعی مانند سیل، زلزله و … پشتیبان مردم آسیب دیده هستند و همین عزاداران سیدالشهدا در نمایش بین المللی پیاده روی اربعین با ایجاد موکب ها و ارائه خدمات و حضور میلیونی در حقیقت دارند قدرت نرم شیعه را به رخ قدرت های دنیا و به رخ دشمنان میکشند و به همین  دلائل است که دشمن همواره سعی در کم رنگ کردن مراسمات مذهبی دارد.

وی ادامه داد: دشمن گاهی با تخریب و تمسخر  و  با تولید کلیپ های تخریبی در فضای مجازی و گاهی با تقطیع سخنان علما و یا مداحان  اهل البیت(ع) و گاهی با سواستفاده از برخی خطاهای برگزار کنندگان مراسمات مذهبی و ضریب دادن به اینها و گاهی با تحریف محتوای سخنرانی ها و مداحی ها سعی در تضعیف اعتقاد مردم و آرمانهای بلند عاشورایی دارند.

نصرالله پور گفت: پروژه تحریم سازی و تخریب مراسمات محرم و صفر از سوی دشمن گاهی با نفوذ برخی افراد در صفوف هیئات مذهبی مانند افراد منتسب به جریان شیعه انگلیسی و شیعه لندنی و زیر سوال بردن اعتقادات و سعی در تضعیف دستگاه اباعبدالله ادامه می یابد.

الگویی برای همه

این کارشناس با اشاره به اینکه دشمن می داند دستگاه عشق اباعبدالله برای کودک، نوجوان، جوان و میانسال و پیر و زن و مرد الگو دارد، گفت: این دستگاه هویت ملت ایران است و بهترین راه برای بی هویت کردن جوانان ما این است که آنها را از عاشورا و کربلا و هیئت های مذهبی جدا کنند که البته موفق نشدند.

عامل شکست تحریم محرم

این کارشناس در پاسخ به چرایی عدم موفقیت دشمن در پروژه تحریم سازی محرم و صفر گفت: اولین دلیل عدم موفقیت دشمن این است که حضرت رسول(ص) فرمودند” برای شهادت امام حسین(ع) در قلب های مومنین حرارتی وجود دارد که تا قیامت سرد نمیشود” و اهل ایمان عشق و محبت اباعبدالله(ع) را از  شیر مادر گرفتند و مادران شیعه پای روضه سیدالشهدا فرزندان خود را شیر میدهند و جوانان و نوجوان شیعه ممکن است گاهی در زندگی خطا کنند یا  راه کج بروند اما در نهایت چون سر سفره سیدالشهدا بزرگ شده اند و چون محبت ابا عبدالله با گوشت و پوست و خونشان عجین شده در نهایت محرم و صفر باز سر سفره مادری و سفر اباعبدالله بر می گردند.

دشمنان مردم ایران را نشناختند

وی در ادامه عنوان کرد: دلیل دوم این است که دشمنان ما مردم ایران را نشناختند و گاهی وقت ها مردم متدین تحت تاثیر تبلیغات دشمن می گویند که مردم بعد از انقلاب بی دین شدند در حالیکه اینطور نیست و این یک خطای در تحلیل است و بعد از انقلاب اسلامی هزاران اعتکاف و هزاران ایستگاه صلواتی و سه شنبه های مهدوی و همایشات شیرخوارگان حسینی و نماز جمعه و پیاده روی میلیونی و … بعد از انقلاب شکل گرفته است.

وی افزود: هرسال به جمعیت برگزار کنندگان این مراسمات و همایشات و … افزوده میشود و جشن های میلیونی و کیلومتری عید غدیر و نیمه شعبان بعد از انقلاب شکل گرفته و ده ها هزار قاری و مداح و روضه خوان اهل البیت (ع) تربیت و هزاران موسسه قرآنی و دارالقرآن  و موسسات خیریه و ..‌. که قبل از انقلاب حتی یک موردش نبوده، تاسیس شده است.

وی عنوان کرد: پیش از انقلاب به عدد انگشتان دست سخنران خوب و زبده وجود داشت اما امروز  هزاران سخنران توانمند در حوزه های علمیه وجود دارد و تعداد حوزه های علمیه، مبلغان و روحانیون و روضه خوان ها  و هیئت های مذهبی ما صدها و هزاران برابر شده است.

دیدنی هایی که باید دید

نصرالله پور گفت: گاهی می گویند همه بانوان بی حجاب شده اند اما اینطور نیست چرا که صدها خانم کشف حجاب شده را میبینند اما میلیون ها بانو و دختران حاضر در مجالس روضه و نماز جمعه و همایش های حجاب و عفاف و راهپیمایی های ملی و مذهبی و تشییع جنازه شهدا به ویژه حاج قاسم سلیمانی  را نمیخواهند ببینند.

وی عنوان کرد: برخی میگویند نوجوانان دهه نودی ما همه بی دین هستند یا شدند  در حالیکه در صدها همایش سلام فرمانده در سراسر کشور شاهد  حضور میلیونی همین نوجوانان بودیم. در محرم و صفر هیئت ها شاهد حضور همین نوجوانان در مجالس امام حسین(ع)  بود که از همه سالها پررونق تر و با کیفیت تر بود. مردم ایران همانطور که بارها در فتنه ها و اغتشاشات به درخواست شبکه های معاند و منافقین و دشمن بی توجهی  کردند در این مسئله هم دشمن را رو سیاه کردند و نشان دادند که محرم و صفر و عاشورا سند هویت ماست و پیراهن مشکی و پرچم ابا عبدالله پرچم عزت ماست.

 وی تاکید کرد: با وجود گرانی و تورم و مشکلاتی که مردم بر آرمان های حسینی خود اصرار دارند و اتفاقا باور دارند که تنها راه حل مشکلات این کشور این است که مسئولان با نگاه جهادی همانند دورا ن دفاع مقدس و دوران دفاع از حرم با همدلی و اخلاص مشکلات را حل کنند. هر چه مردم پای آرمانهایشان و نظام و ولایت فقیه می ایستند بر مشکلات  تاب آوری می کنند بار مسئولیت مسئولان و قوای سه گانه بیشتر میشود و وظیفه دارند با کار جهادی و مهار این تورم افسار گسیخته به داد مردم برسند و قدردان این مردم عاشورایی باشند.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/1636

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی