پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

دروغ حضور نماینده افغان در مجلس شورای اسلامی

در روزهای اخیر خبر کذبی از یک ماهنامه منتشر شده است که با قانون انتخابات مجلس هم‌خوانی ندارد.
منتشر شده در 3 آبان 1402
در سرویس

ماهنامه «میدان آزادی» ادعا کرده است که اشخاص تبعه افغانستان قصد ورود به مجلس ایران را دارند. در جایی از این مطلب که نه خبر است و نه گزارش مستدل، خبرنگار مدعی شده که در صحبت با افغان‌های مهاجر، آن‌ها گفته‌اند که «می‌خواهند وارد مجلس و دولت ایران شوند و سهم داشته باشند.» یعنی نه گوینده مشخص است و نه اصلا معلوم است که از چه مکالمه‌ای به این برداشت رسیده‌اند و معلوم نیست سطح سواد خبرنگار به چه میزان است.
دروغ حضور نماینده افغان در مجلس شورای اسلامیبه‌هرحال همین خبر کذب در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده است و برخی از کاربران با نگرانی به این موضوع واکنش داده‌اند. اما حقیقت این است که ماده ۳۰ و ۳۱ قانون انتخابات مجلس از شرایط انتخاب شونده و انتخاب کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی «تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران» است که به صراحت این موضوع ذکر شده است.
دروغ حضور نماینده افغان در مجلس شورای اسلامیپس با این حساب کسانی‌که تابعت ایرانی ندارند حق رای و حق نامزد شدن در انتخابات مجلس را ندارند. اخیرا نمایندگان مجلس، ثبت‌نام دوتابعتی‌ها را در انتخابات مجلس منع کردند که دو تابعیتی‌ها هم حق نامزدی در انتخابات مجلس را ندارند.
دروغ حضور نماینده افغان در مجلس شورای اسلامی

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/145871

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی