پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قلعه‌نویی:

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: باید مثل منچستر سیتی با مربیگری گواردیولا، طوری بازی کنیم که هم مالکیت داشته باشیم و هم سریع وارد حمله شویم.

منتشر شده در 28 دی 1402
در سرویس

امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار با هنگ کنگ اظهار داشت: بازی قبلی بسیار سخت بود. یک بازی قدرتی و جنگنده که متاسفانه یکی دو مصدوم دادیم.

*فلسطین اصلا تیم ضعیفی نبود

وی افزود: خیلی‌ها فکر می‌کنند فلسطین تیم ضعیفی بود اما اصلا چنین چیزی نبود. ما اگر دقایق اول به گل نمی‌رسیدیم یقینا در ادامه بازی سخت‌تر می‌شد. هنگ کنگ هم تیم بسیار خوب و با برنامه‌ای است. 7 بازیکن دورگه دارد که اگر اشتباه نکنم در بازی قبلی از 5 نفرشان استفاده کردند. یقینا این بازی هم سخت است ولی خیلی خوشحالم تیم ما از هر نظر برای هر مسابقه‌ای آماده است.

*خلاقیت و ابتکار هم خاصیت بازیکنان ایرانی است

سرمربی تیم ملی گفت: این خیلی مهم است که بازیکنان ما در قالب تاکتیکی تیم خیلی خوبی هستند. خلاقیت و ابتکار هم خاصیت بازیکنان ایرانی است که باید در طول بازی استفاده کنند. امیدوارم بازی خوبی شود و بتوانیم نتیجه لازم را بگیریم.

*تیکی تاکا را گواردیولا باب کرد ولی حالا فلسفه مربیگری‌اش عوض شده است

قلعه نویی درخصوص اینکه در بازی‌های اول ایران بین مدعیان کمترین پاس روی زمین را داشت اما آمار تعداد موقعیت‌های تیم ملی خوب بوده، گفت: بازی تیکی تاکا را گواردیولا در بارسا باب کرد ولی خود همین مربی الان فلسفه بازی‌اش را عوش کرده است. یعنی در آنالیزهای جدید اگر هزار پاس بدهید شاید هیچ نمره‌ای نگیرید ولی زمانی یک پاس می‌دهید 4 بازیکن را از جریان بازی خارج می‌کند و 5 نمره می‌دهند.

*باید مثل منچستر سیتی گواردیولا هم مالکیت داشته باشیم، هم سریع حمله کنیم

وی تصریح کرد: باید طوری بازی کنیم که هم مالکیت داشته باشیم و هم سریع وارد حمله شویم. همین کاری که گواردیولا در منچستر سیتی انجام می‌دهد. این فلسفه را هم من در تیم‌های خودم انجام می‌دهم. اگر هزار پاس بدهید و موقعیت ایجاد نکنید چه فایده‌ای دارد؟ با مالکیت باید هرچه سریع تر زمان را بگیرید، وارد حمله شوید و ایجاد موقعیت کنید. این فوتبال روز و مدرن دنیاست.اینکه شما عقب باشید و 500 پاس بدهید، در آنالیز هیچ نمره‌ای نگیرید و بازیکن حریف را از بازی خارج نکنید فایده دارد؟ پس فلسفه جدید فوتبال این است که علاوه بر مالکیت، با سرعت بالا بتوانید ایجاد موقعیت کنید و به گل برسید.

*مسئولیتی که به طارمی دادیم با پورتو متفاوت است

قلعه نویی در واکنش به سوالی که از طارمی پیرامون چینش و وظیفه مهاجمان تیم ملی پرسیده شد، عنوان کرد: من کاملتر بگویم. هر بازیکنی در باشگاه خودش وظیفه‌ای دارد ولی وقتی به تیم ملی می‌آید باید با افکار مربی تیم ملی کار کند. شاید هم همانی باشد که در باشگاهش است ولی ما مسئولیتی که به طارمی دادیم با آنجا مقداری متفاوت است. نمی‌خواهم جزئیات را باز کنم ولی فلسفه خودمان را داریم. خداراشکر طارمی به نحو احسن انجام وظیفه می‌کند.

* تیمی می‌تواند موفق باشد که به واقع یک تیم باشد

سرمربی تیم ملی درمورد اینکه نفرات نیمکت نشین در بازی با فلسطین شادتر از نفرات درون زمین بودند، گفت: تیمی می‌تواند موفق باشد که به واقع یک تیم باشد. در گذشته تیم‌های باشگاهی یا ملی بودند که از نظر بازیکن شرایط بسیار خوبی داشتند ولی چون تیم نبودند حتی به یک دسته پایین تر هم سقوط کردند. از روزی که به تیم ملی امدیم این مساله را حل کردیم.

وی افزود: البته این شرایط وجود داشت ولی آن را به کمک بازیکنان بزرگتر کاملتر کردیم. تعویض‌هایی که انجام دادیم یا تاثیرگذار بودند یا گل زدند. مطمئنا این همدلی و همبستگی در بازی‌های آینده بیشتر از مسائل فنی به ما کمک می‌کند.مربی چه در باشگاه چه در تیم ملی، اگر صداقت داشته باشد خیلی از مشکلاتش حل می‌شود. وقتی بازیکن صداقت را از مربی خودش ببینید کیفیت بالاتری و توان بیشتری می‌گذارد.

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/155541

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی