پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

خط مسافری دریایی ایران-عراق ویژه اربعین راه‌اندازی شد

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به راه‌اندازی خط مسافری دریایی ایران-عراق ویژه اربعین ۱۴۰۲گفت:امکان انجام ۲۰ سفر دریایی روزانه اربعین فراهم شده است.
منتشر شده در 3 شهریور 1402
در سرویس

مهدی فراهانی با یادآوری این‌که سازمان بنادر تسهیل تردد زائران اربعین حسینی از مسیر دریایی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: پس از تشکیل کمیته حمل و نقل سفرهای اربعین حسینی در وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت برقراری سفرهای دریایی به مقصد بنادر عراق را مدنظر قرار داد و در این راستا اقدام به تشکیل قرارگاه دریایی در بندر خرمشهر کرد.

وی افزود: در این راستا چند جلسه با ارگان‌های مرتبط در بخش سفرهای دریایی برگزار شد تا هماهنگی لازم به منظور راه‌اندازی خطوط دریایی بین بنادر ایران و عراق ویژه اربعین حسینی، صورت گیرد.

وی با بیان اینکه از سوی سازمان بنادر 2 بندر آبادان و خرمشهر به منظور تردد دریایی در ایام اربعین حسینی مدنظر قرار گرفت، گفت: با وجود تمام زیرساخت‌ها از نظر پایانه و اسکله، متاسفانه دولت عراق آمادگی لازم جهت پهلوگیری در اسکله تازه تاسیس سیبه را نداشت.

فراهانی ادامه داد: بنابراین در نهایت بندر خرمشهر تنها بندری است که در ایام اربعین حسینی به بندر ابوفلوس عراق تردد و پهلوگیری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه 3 فروند شناور به منظور تردد زائران اربعین از بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق ویژه اربعین حسینی اختصاص یافته است، اظهار داشت: 2 فروند شناور از سوی بخش خصوصی کشور عراق و یک فروند شناور تندرو طبق مذاکره با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از سوی این شرکت تامین شده است تا جابجایی زائرین اربعین را از پایانه مسافری خلیج فارس بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق، انجام دهند که هر سفر 40 دقیقه به طول می‌انجامد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: در مجموع امکان تردد 20 سفر دریایی وجود دارد و شناور اختصاص یافته از سوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران 220 نفر و  شناورهای بخش خصوصی عراق 80 نفر ظرفیت جابجایی مسافر دارند.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/626

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی