پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جهت پرس بررسی می‌کند؛

خشم رسانه‌های ضد انقلاب از خدمات راهپیمایی اربعین

هر سال با نزدیک شدن به ایام اربعین شاهد تشدید شایعات علیه بزرگترین تجمع جهانی و همچنین شایعاتی علیه دو کشور ایران و عراق هستیم.
منتشر شده در 4 شهریور 1402
در سرویس

پیاده روی اربعین حسینی رزمایشی ارزشمند برای نشان دادن اقتدار شیعیان به جامعه جهانی است که مردم ایران، این روزها با حضور گسترده در آن به خوبی از این فرصت استفاده می کنند.
راهپیمایی اربعین هر ساله به دلیل با شکوه برگزار شدن آن تا مدت ها در دنیا مورد توجه رسانه ها قرار می گیرد و رسانه های ضد انقلاب به فکر هجمه علیه اربعین هستند،  و همواره در تلاش‌اند تا با جناح بندی و سیاسی کردن موضوع خدمات رسانی به پیاده‌روی اربعین، اصل مراسم را هدف قرار دهند.

تحریم اربعین
پس از شکست پروژه تحریم محرم توسط عناصر ضد انقلاب این بار آنان طرح تحریم راهپیمایی اربعین را به بهانه اینکه حضور در آن باعث تقویت جمهوری اسلامی می شود را دادند و حضور گسترده مردم در مرزها این بار هم با شکست روبرو شدند.

2

ایران اینترنشنال یکی از رسانه‌های ضدانقلاب است که در روزهای منتهی به اربعین 1402، تمام تلاش خود را به کار برده است تا از هر زاویه ممکن به سیاه‌نمایی این همایش بزرگ انسانی بپردازد.
 ایران اینترنشنال، پس از صحبت‌های محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اختصاص ارز مسافرتی۲۰۰ هزار دیناری برای زائران اربعین، به گونه‌ای خبر را منتشر کرده تا القا کند که گویی قرار است این ارز به صورت رایگان در اختیار زائران قرار بگیرد و جمهوری اسلامی برای ترغیب مردم این هدیه را به آن‌ها داده است!

درحالی که این ارز هرساله برای مسافران درنظر گرفته می‌شود و امسال برای سفر اربعین به جای دلار قرار است دینار به مسافران اختصاص یابد.

1

مردمی بودن خدمات اربعین

ایران اینترنشنال مدعی شده است که از بودجه‌های دولت برای پذیرایی و خدمت‌رسانی به زوار اربعین استفاده می‌شود.
این نکته قابل ذکر است که تقریبا اکثر هزینه‌های پذیرایی و خدمات سفر همایش بزرگ اربعین از پول مردم عادی ایران و عراق پرداخت می‌شود و دولت ایران هم اگر خدماتی در ایران و حتی عراق ارائه دهد، در واقع به مردم خودش این خدمات را داده و وظیفه‌اش را انجام داده است.

12

جالب است بدانید اربعین حسینی در طول تاریخ شیعه اقدامی مردمی بوده است که در سال های اخیر با توجه به افزایش چند صد برابری حضور زائران حسینی در اربعین، نیاز به انجام فعالیت های تسهیل گری  به ویژه خدمات فرهنگی و اجتماعی از سوی دستگاهها به ویژه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری برای حضور گروههای مختلف مردم در اربعین است.

 

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/612

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی