پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

منابع رسانه‌ای از حمله راکتی و پهپادی مقاومت به پایگاه نظامیان آمریکایی در شمال شرق دیرالزور و پایگاه آمریکایی‌ها در الشدادی در شمال شرق سوریه در پاسخ به حمله هوایی آمریکایی به دو شهر «المیادین» و «البوکمال» خبر دادند. 

منتشر شده در 22 آبان 1402
در سرویس

منابع رسانه‌ای از حمله راکتی و پهپادی مقاومت به پایگاه نظامیان آمریکایی در شمال شرق دیرالزور و پایگاه آمریکایی‌ها در الشدادی در شمال شرق سوریه در پاسخ به حمله هوایی آمریکایی به دو شهر «المیادین» و «البوکمال» خبر دادند.

بامداد امروز (دوشنبه، ۱۳ نوامبر)، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا از حمله به دو نقطه در مرز عراق و سوریه در واکنش به حملات نیروهای مقاومت به پایگاه‌های آمریکایی در منطقه خبر داد و گفت:  این حملات شامل یک مرکز کنترل فرماندهی و انبار تسلیحات در نزدیکی شهرهای البوکمال و المیادین در سوریه بود…جو بایدن اولویتی بالاتر از حمله به نظامیان آمریکایی ندارد.

اما رسانه‌های محلی، روایتی متفاوت از آستین در خصوص این حمله گزارش دادند و نوشتند: «در حمله هوایی آمریکا به شهر المیادین، یک منزل مسکونی هدف قرار گرفته بود که موجب شهادت یک شهروند و مجروحیت یک نفر دیگر شده بود».

وبگاه شبکه المیادین لبنان نیز صبح امروز به نقل از منابع میدانی نوشت: «در پاسخ به حملات هوایی آمریکا به دو شهر المیادین و البوکمال در دیرالزور، پایگاه نظامیان آمریکایی در میدان گازی “کونیکو” در دیرالزور و پایگاه آنها در الشدادی سوریه هدف حملات شدید موشکی قرار گرفت».

به گفته این منابع، «مقاومت مردمی با ۱۵ راکت، پایگاه آمریکا در میدان گازی کونیکو و مقر فرماندهی آن را هدف قرار داد. کمتر از ۱۰ دقیقه پس از این حمله، بالگردهای آمریکایی از پایگاه کونیکو بلند شدند که به احتمال زیاد، زخمی‌های این حمله را از پایگاه خارج کردند».

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد: «حمله راکتی به پایگاه آمریکایی کونیکو با راکت‌های پیشرفته گراد صورت گرفت و موجب کشته شدن چهار سرباز آمریکایی شد».

بر اساس این گزارش، مقاومت مردمی، در پاسخ دوم به حمله هوایی آمریکا، پایگاه نظامیان آن در الشدادی، واقع در الحسکه در شمال شرق سوریه را با سه پهپاد هدف قرار داد.

بنا بر این گزارش، مقاومت اسلامی عراق، پایگاه اشغالگران آمریکایی در روستای «الخضراء» در خاک سوریه را با یک پهپاد هدف قرار داد.

در سایه تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، گروه‌های مقاومت عراق، در حمایت از مقاومت فلسطین از روزهای نخست عملیات «طوفان‌الاقصی» به آن پیوستند و تاکنون بارها پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در شمال و غرب عراق و پایگاه‌های این نیروها در سوریه را هدف حملات راکتی و پهپادی قرار داده‌اند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147407

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی