پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان با اقتدار و با فاصله زیاد با سایر تیم ها عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد.
منتشر شده در 29 مرداد 1402
در سرویس

رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای 27 لغایت 29 مردادماه در شهر امان اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط احمدرضا محسن نژاد در وزن 63 کیلوگرم، علیرضا عبدولی در وزن 77 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا، یاسین یزدی در وزن 82 کیلوگرم و ابوالفضل چوبانی در وزن 87 کیلوگرم به مدال نقره و امیررضا ده بزرگی در وزن 60 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با 162 امتیاز قهرمان شد و تیم های گرجستان با 89 و ارمنستان با 88 امتیاز در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

با قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان رکورد تاریخی برای کشتی کشور ثبت شد و چهار تیم کشتی آزاد نوجوانان، کشتی فرنگی نوجوانان، کشتی آزاد جوانان و کشتی فرنگی جوانان در رقابت های جهانی به عنوان قهرمانی دست یافتند. همچنین این تیم ها در رقابت های قهرمانی آسیا نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند و کشتی کشور در مدت زمان 2 ماه شاهد 8 قهرمانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان بود.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم علی احمدی وفا در دور اول با نتیجه 8 بر صفر لوکاس بنزینگ از آلمان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 5 از سد دنیس فلورین میهای دارنده مدال برنز بزرگسالان اروپا از رومانی گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر مقابل زاخاری سیلویس از آمریکا به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. احمدی وفا در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب فرید سادیخلی از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر مغلوب علیشیر گانیف از ازبکستان شد و در جایگاه پنچم ایستاد.

در وزن 60 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دور نخست با نتیجه 13 بر صفر کمال سوگیلی از ترکیه شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر هانگشنگ وی یو از چین را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. ده بزرگی در این مرحله کوتو گومی از ژاپن را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر مغلوب سومیت از هند شد و راهی دیدار رده بندی شد. ده بزرگی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفرسیف اله کورمان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن 63 کیلوگرم احمدرضا محسن نژاد در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر ساندیپ از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر حسین الدین اولیمبویف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ویتالی اریومنکو از مولداوی با نتیجه 5 بر 1 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محسن نژاد در این مرحله با نتیجه 5 بر 1 از سد کومی ساوادا از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر ژانتورو میرزاعلی اف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم اهورا بویری در دور اول با نتیجه 10 بر 2 زولت تاکاس از مجارستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 5 الیاس یانداروف از روسیه را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. بویری در این مرحله با نتیجه 8 به صفر بر والیوسکی از بلاروس غلبه کرد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 غلوب مصطفی حسین الاملدین از مصر شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 مغلوب آزات ساریار از ترکیه شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن 72 کیلوگرم سیدمحمد مهدی میری در دور اول با نتیجه 9 بر صفر عرفان میرزویف از اوکراین را شکست داد وی در دور دوم با نتیجه 1 بر 1 در مقابل روسلان نوراله یف از آذربایجان به پیروزی رسید و به یک چهارم نهایی رسید. میری در این مرحله با نتیجه 10 بر 1 به ایمران علیف از روسیه باخت و با توجه به راه یابی این کشتی گیر روس به دیدار فینال، میری به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 5 بر 3 آنکیت گولیا از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. میری در این دیدار با نتیجه 5 بر 1 مقابل آنری پوتکاریدزه از گرجستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن 77 کیلوگرم علیرضا عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر دیپاک پونیا از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر مقابل ابراهیم تابایف از بلژیک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این دیدار با نتیجه 3 بر 1 مقابل تورنیکه میکلادزه از گرجستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 1 بر 1 از سد الکساندر سولووی از مولداوی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم یاسین یزدی در دور نخست با نتیجه 10 بر 5 ایمام علی اف از روسیه شکست داد. یزدی در دور بعد با نتیجه 11 بر 8 اسلام یولویف از قزاقستان شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. وی در این مرحله کاکه گاوا از ژاپن را با نتیجه 9 بر 1 شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. یزدی در این مرحله مقابل روبن گئورگیان از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر 1 مقابل آلپرن بربر از ترکیه شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر لوایلو ایوانوف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر 1 مقابل ویات وولکر از آمریکا پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. چوبانی در این دیدار با نتیجه 1 بر 1 ویگن نازاریان قهرمان ال گذشته از ارمنستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 1 مغلوب آچیکو بولکوادزه از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 97 کیلوگرم امیررضا اکبری در دور اول با نتیجه 6 بر 1 داریوس کیفر از آلمان کشتی شکست داد. اکبری در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی مقابل ابوبکر خاسالاخانوف از بلاروس شکست خورد و توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 13 بر 3 مغلوب ماگومد مختاروف از روسیه شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل آرامایس هاروتونیان از ارمنستان به برتری دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر طالیپ جیتفجی از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هدایتی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر فکری محمد عیسی از مصر را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر ون هائو جیانگ از چین را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

رده بندی انفرادی:

55 کیلوگرم: 1- ایسخار کوربایف (قزاقستان) 2- فرید صادیخلی (آذربایجان) 3- نوریستان سیورکولوف (قرقیزستان) و علیشیر گانیف (آذربایجان) 5- علی احمدی وفا (ایران)
60 کیلوگرم: 1- سوران آقاجانیان (ارمنستان) 2- سومیت (هند) 3- امیررضا ده بزرگی (ایران) و ایلکین گوربانوف (آذربایجان)
63 کیلوگرم: 1- احمدرضا محسن نژاد (ایران) 2- ژانتورو میرزعلی اف (قرقیزستان)  3- دین اسلام ساگیتجان (قزاقستان) و کومی ساوادا (ژاپن)
67 کیلوگرم: 1- مصطفی الاملدین (مصر) 2- گاسپار ترتریان (ارمنستان) 3- ارسلانبک سلیم اف (لهستان) و آزات ساریار (ترکیه)
72 کیلوگرم: 1- ایمران علی اف (روسیه) 2- لونت لوای (مجارستان) 3- موحامد علی گوجمن (ترکیه) و آنری پوتکارادزه (گرجستان) 5- محمدمهدی میری (تهران)
77 کیلوگرم: 1- علیرضا عبدولی (ایران) 2- الکساندر سولووی (مولداوی) 3- دیپاک پونیا (هند) و عبدالمسیح عبدالمسیح (روسیه)
82 کیلوگرم: 1- آلپرن بربر (ترکیه) 2- یاسین یزدی (ایران) 3- ایمام علی اف (روسیه) و داتا چاخایدزه (گرجستان)
87 کیلوگرم: 1- آچیکو بولکوادزه (گرجستان) 2- ابوالفضل چوبانی (ایران) 3- آسان ژانیشوف (قرقیزستان) و ویگن نازاریان (ارمنستان)
97 کیلوگرم: 1- ابوبکر خاسالخانوف (بلاروس) 2- گور عیوضیان (گرجستان) 3- ماگومد مختاروف (روسیه) و روستیسلاو کووالی (مولداوی) … 10- امیررضا اکبری (ایران)
130 کیلوگرم: 1- فردین هدایتی (ایران) 2- ونهائو جیانگ (چین) 3- آچیلیاس چاریسیدیس (یونان) و فکری محمد عیسی (مصر)

رده بندی تیمی: 1- ایران 162 امتیاز 2- گرجستان 89 امتیاز 3- ارمنستان 88 امتیاز 4- ترکیه 81 امتیاز 5- قرقیزستان 70 امتیاز 6- قزاقستان 60 امتیاز 7- هند 55 امتیاز 8- مصر 46 امتیاز 9- آذربایجان 43 امتیاز 10- مولداوی 39 امتیاز

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/869

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه