پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تلاش رسانه‌ای دولت‌های امریکا و انگلیس برای نجات جان ۴ تروریست بمب‌گذار اگرچه راه به جایی نمی‌برد اما نشانگر ارتباط ویژه، پشتیبانی و حمایت آنها از گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب برای ضربه به امنیت ملی ایرانیان است.

منتشر شده در 9 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ مرداد ماه سال گذشته بود که وزارت اطلاعات با صدور دو بیانیه به دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی پیش از انفجار یک مرکز صنایع حساس دفاعی اشاره و تصریح کرد، عوامل این تیم تروریستی، مواد منفجره لازم برای عملیات را در قالب جاسازی در لوازم پوششی و از مسیر کولبری، از اقلیم کردستان عراق وارد کشور کرده بودند. در این بیانیه همچنین به بخشی از تسلیحات و تجهیزات کشف و ضبط شده از تروریست‌ها از جمله ۸ بمب بسیار قوی برای انفجار هدف اصلی، ۸ بمب کوچک مخصوص تخریب تجهیزات همراه تیم پس از اجرای عملیات اصلی، ۴ قبضه سلاح کمری ویژه همراه با صدا خفه کن و ابزار‌های فنی ویژه برای اخلال در سیستم‌های کنترلی محیط هدف و نیز برای انفجار از راه دور اشاره شده بود.

با این حال رسانه‌ها خبر داده‌اند که نفرات این تیم تروریستی از اعضای گروهک تروریستی کومله بوده و حالا پس از گذشت یکسال و نیم از بیانیه وزارت اطلاعات و رسیدگی قضایی، در شُرُف مجازات قرار گرفته‌اند. انتشار هویت و تصاویر این تروریست‌ها نیز نشان می‌دهد که آن‌ها از ساکنین مقر‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق بوده و اعضای خانواده‌شان از جمله همسران آن‌ها از تروریست‌های فعال در گروهک کومله‌اند.

حال، رسانه‌های رسمی دولت امریکا و انگلیس در تلاشند تا با انتشار مصاحبه‌هایی از همسران این افراد، آن‌ها را «زندانیان سیاسی کُرد» بنامند و نسبت به در خطر بودن جان تروریست‌ها، ترحم بخرند!

صدای امریکا، رادیو فردا و BBC فارسی طی روز‌های گذشته با انتشار چندباره ویدئو‌های مربوط به همسران این تروریست‌ها از مخاطبان خود خواستند تا «زندانیان را تنها نگذارند.» رادیو فردا درباره این چهار بمب‌گذار مسلح نوشت: «وفا آذربار، محمد (هژیر) فرامرزی، محسن مظلوم و پژمان فاتحی، چهار زندانی سیاسی کرد که با اتهاماتی مانند «همکاری با اسرائیل» به اعدام محکوم شده‌اند.»

BBC فارسی نیز با سانسور پیشینه خبر مربوط به این افراد، تروریست‌ها را «چهار عضو حزب کومله کردستان ایران» نامید که اتهامشان «همکاری با اسرائیل» است.

صدای امریکا نیز ویدئویی اختصاصی از همسران یکی از این تروریست‌ها که در اقلیم کردستان عراق ساکن است، منتشر کرد که وی مدعی شده است: «خانواده‌های زندانیان سیاسی باید مقامات سازمان ملل را از وضعیت حقوق بشر در ایران آگاه کنند.»

این تلاش رسانه‌ای دولت‌های امریکا و انگلیس برای نجات جان ۴ تروریست بمب‌گذار اگرچه راه به جایی نمی‌برد، اما نشانگر ارتباط ویژه، پشتیبانی و حمایت آن‌ها از گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب برای ضربه به امنیت ملی ایرانیان است. از سوی دیگر، عجز این دولت‌ها در برابر هوشیاری اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) را نیز یادآور می‌شود. چه آنکه سازمان MI ۶ انگلیس نیز پس از اعدام جاسوس و شاه‌مهره دولت انگلیس -علیرضا اکبری معدوم- در دی ماه ۱۴۰۱، حال باید پذیرای ضربه دیگری در مورد سرنوشت عوامل تحت هدایت خود باشد.

منبع : جوان
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157173

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی