پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با افزایش فشارهای داخلی به بنیامین نتانیاهو و قوّت گرفتن احتمال برکناری کابینه او، روزنامه یدیعوت آحارانوت امروز سه‌شنبه دوم ژانویه در گزارشی به بررسی گزینه‌های بعدی برای نخست‌وزیری تل‌آویو پرداخت.

منتشر شده در 12 دی 1402
در سرویس

یدیعوت آحارانوت ابتدای گزارشش را با این سوال آغاز کرد که «بارها شنیده‌ایم نتانیاهو باید پس از اتمام جنگ در غزه کناره‌گیری کند، اما چه کسی جایگزین وی خواهد شد؟»

این روزنامه عبری به نقل از منابع آگاهش نوشت که برخی از گزینه‌های فعلی تنها در کارنامه خود سفارت آمریکا را دارند و برخی دیگر معاون وزیر خارجه بوده‌اند، در حالی که نتانیاهو پیش از انتخاب، هر دوی این‌ها را داشته است.

نتانیاهو در بین نظامیان معترض به جنگ غزه

یدیعوت آحارانوت در انتقاد از حامیان یک نخست‌وزیر باتجربه، می‌نویسد «نتانیاهو هم پیش از انتخاب شدن نه نهاد بزرگی را مدیریت کرده بود و نه اینکه بودجه زیادی در اختیار داشت».

این رسانه عبری با زیرسوال بردن تجربه سیاسی نتانیاهو تصریح کرد که هر فردی که او را به عنوان گزینه مناسب و هماهنگ‌کننده تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی اسرائیل می‌داند، «باید به گذشته وی نیز نگاه کند».

اعتراضات اسرائیلی‌ها به کابینه نتانیاهو در تل‌آویو

روزنامه یدیعوت آحارانوت در بخش پایانی این گزارش با تاکید بر اینکه «افراد زیادی برای جایگزینی نتانیاهو وجود دارد»، نوشت «بهانه تجربه نباید باعث شود که ما سایر گزینه‌های جایگزین برای وی را در نظر نگیریم؛ نخست وزیر اسرائیل می‌تواند فرد بهتری باشد».

 

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/153600

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی