پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جهت پرس بررسی می‌کند

این روزها نامی بلند آوازه در سطح شهرها میگردد، نامی از یک ناجی جان مردم زائر احمد بن موسی در شیراز، او که عاشق لباس سبز پاسداری بود به آرزوی خود رسید و در دیدار با تیم ملی کشتی عاشقان رشته خود را ملاقثات کرد.

منتشر شده در 28 مرداد 1402

زهرا لایق حقیقی؛ هفته گذشته بود که صدای تیراندازی در صحن حرم احمد بن موسی در شیراز ترسی دوباره به جان مردم و زائران انداخت. همه به دنبال راه فرار برای نجات خود بودند تا در صحن حرم هنگامی که تروریست تاجیکستانی به سمت حرم می‌دوید توسط یمی از خادمان حرم غافلگیر شده و دستگیر می‌شود. بعد از پایان یافتن ماجرا همه به نبال ناجی مردم در شاهچراغ بودند. همان ابتدا اولین فیلم‌های رشادت این جوان شیرازی در فضای مجازی منتشر شد.

با گذشت زمان کم کم اسم و چهره این قهرمان مشخص شد. فرزاد بادپا از خادمان حرم شاهچراغ. اولین مصاحبه با او در برنامه بدون تعارف از شبکه دو منتشر شد.

در اوایل یکی از براندازان در توییتی این قهرمان مدافع ایران را حامی جنبش زن، زندگی، آزادی دانست و برای او اسمی متفرقه را بیان کرد.

شاهچراغ

وی که در همان ساعات اولیه هویتش مشخص شده بود به دلایل امنیتی معاف از مصاحبه بود تا در یک برنامه پخشفیلم عشق کوفی در شیراز از او تقدیر شد و با بوسه زدن بر پرچم جمهوری اسلامی ایران صف خود را از صف براندازان و دشمنان ایران حدا کرد.

و رئیس جمهور در حاشیه نخستین اجلاسیه ملی مردمی سازی دولت با اعطای لوح زرین سپاس از فرزاد بادپا، خادم حرم احمد بن موسی(علیه السلام) تقدیر و تجلیل کرد.

به دنبال درخواست این خادم شجاع مبنی بر عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه با درخواست این خادم فداکار موافقت و دستور استخدام وی را صادر کرد و در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولین سپاه یک سفر کربلای معلی به همراه خانواده به این خادم قهرمان اهدا شد.

شاهچراغ

در ادامه این دیدارها فرزاد بادپا که خود از ورزشکاران رشته کشتی‌گیری بوده است از علاقه‌مندی خود برای دیدار و احوالپرسی با حسن یزدانی گفته بود که با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته با حسن یزدانی و مسئولان تیم ملی کشتی این دیدار صورت گرفت. حسن یزدانی نیز، دوبنده‌اش را به قهرمان شاهچراغ(ع) تقدیم کرد. این دیدار زمانی رخ داد که اعضای تیم ملی کشتی ایران برای شرکت در مسابقات جهانی صربستان در کمپ تیم‌های ملی کشتی به سر می برند.

این ماجرا و حواشی آن از چشم اصحاب رسانه دور نماند و در مورد دروغ‌ها و شایعات منتشر شده در خصوص اتفاق شاهچراغ و شجاعت جوان شیرازی در صفحه توییتری خود مطالبی را منتشر کردند.

شاهچراغ

رسانه

شاهچراغ

شاهچراغ

شاهچراغ

شاهچراغ

شاهچراغ

شاهچراغ

شاهچراغ

شاهچراغ

همه این اتفاقات با تمام حواشی آن نشان از امنیت بالای این کشور به دست جوانانی دارد که پای مکتب حاج قاسم قد علم کرده‌اند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/939

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی