پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

تعویق حمله زمینی به غزه در پی هراس صهیونیست‌ها از شکست عملیات

وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده رژیم اسرائیل درخواست آمریکا برای به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه را پذیرفته است.
منتشر شده در 4 آبان 1402
در سرویس

در بحبوحه گزارش‌هایی که از هراس رژیم صهیونیستی از حمله زمینی به غزه خبر می‌دهند یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی گزارش داده اسرائیل درخواست واشنگتن برای به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه را پذیرفته است.

طبق گزارش وال‌استریت‌ژورنال، پنتاگون در تلاش است نزدیک به ۶ سامانه پدافند هوایی را در منطقه فعال کند. این سامانه‌ها قرار است از نیروهای آمریکا در برابر حملات راکتی و پهپادی در عراق، سوریه، کویت، اردن، عربستان و امارات محفاظت کنند.

در حالی که اسرائیل در حال آماده شدن برای حمله زمینی به غزه است بسیاری از تحلیلگران از جمله در آمریکا به احتمال موفقیت این عملیات شک دارند.

روزنامه گاردین امروز در تحلیلی نوشته حمله زمینی به غزه به جای از بین بردن حماس موجب خواهد شد بسیاری از جوانان خشمگین فلسطینی برای پیوستن به این گروه ترغیب شوند.

علاوه بر این، حمله زمینی به افزایش روحیه ضد اسرائیلی در منطقه کمک خواهد کرد. روزنامه گاردین نوشته موضع نتانیاهو مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد را بدتر خواهد کرد.

پیش از این روزنامه نیویورک‌تایمز هم گزارش داده بود برخی ابهام‌ها درباره سرنوشت نوار غزه بعد از حمله زمینی احتمالی به این منطقه نگرانی مقام‌های آمریکایی را به همراه داشته است.

پیش از این پایگاه آکسیوس گزارش داده بود مقامات آمریکایی گفته‌اند که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، علی‌رغم حمایت کامل از رژیم صهیونیستی و قائل شدن حق برای این رژیم برای حمله به حماس، اما با این‌حال حمله زمینی رژیم صهیونیستی را به طور دقیق به تعویق انداخته است.

وبگاه «آکسیوس» در گزارشی با این مقدمه نوشت، بایدن به منظور خرید وقت در غزه، به دیدارهای سطح بالا از جمله سفرهای خود به اراضی اشغالی، حمایت نظامی و حمایت عمومی از رژیم صهیونیستی اقدام کرده است.

این گزارش سپس نوشت که بایدن همچنین نمی‌خواهد که رژیم صهیونیستی بدون در نظرگرفتن نگرانی‌های آمریکا اقدام زمینی علیه حماس در غزه انجام دهد.

​آکسیوس در ادامه درباره راهبرد بایدن برای به تعویق انداختن حمله احتمالی زمینی رژیم صهیونیستی به پنج دلیل بر اساس گفته مقام‌های آمریکایی استناد کرد و نوشت، بایدن می‌خواهد حتی‌الامکان کمک‌های بیشتری به مردم فلسطین ارائه شود و بحران انسانی و واکنش گسترده جهانی را محدود کند.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که بایدن می‌خواهد قبل از تشدید درگیری‌ها در غزه، 500 تبعه آمریکایی که در غزه گرفتار شده‌اند را خارج کند.

از طرف دیگر، برخی مقام‌های آمریکایی می‌گویند که بایدن می‌خواهد قبل از هرگونه اقدام زمینی رژیم صهیونیستی، حضور ایالات متحده را در غرب آسیا مستحکم کند زیرا نگران است که ایران و گروههای مقاومت به رژیم صهیونیستی حمله کنند.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا همچنین نگران است که حمله زمینی، رژیم صهیونیستی را وارد یک نبرد خیابانی خونین و طولانی‌مدت کند که به مرگ هزاران نفر منجر شود و در نهایت به نابودی حماس منتهی نشود و حزب‌الله و دیگر گروههای مقاومت را به پیوستن به جنگ با رژیم صهیونیستی سوق دهد.

آکسیوس همچنین ادامه داد که بایدن می‌خواهد برای بنیامین نتانیاهو که دلایل خودش را برای به تعویق انداختن عملیات زمینی علیه حماس دارد، وقت بخرد.

بر اساس این گزارش، بایدن می‌خواهد که حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه بیشتر شبیه به حمله 2016 موصل و کمتر شبیه به نبرد فلوجه در سال ۲۰۰۴ باشد و به گفته مقام‌های آمریکایی به همین دلیل بوده که ژنرال «جیمز گلین» تفنگدار دریایی سه ستاره و کهنه‌سرباز جنگ موصل را برای مشاوره به صهیونیست‌ها در زمینه برنامه‌ریزی نظامی به اراضی اشغالی اعزام کرد.

آکسیوس با اشاره به این موارد در پایان گزارش خود نوشت که متوجه شده که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به گروهی از رهبران یهودی آمریکا در روز دوشنبه هفته جاری گفته است: «ما اسرائیل را محدود نمی‌کنیم و به آن‌ها نمی‌گوییم که چه کنند. ما سؤالات جدی می‌پرسیم و بر اساس تجارب خود، بهترین توصیه‌ها را به آن ها می‌کنیم».

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/145878

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی