پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

تظاهرات پرشکوه ضد آمریکایی، صهیونیستی مسلمانان پاکستان

هزاران نفر از حامیان احزاب مذهبی پاکستان روز یکشنبه در «اسلام آباد» پایتخت این کشور علیه بمباران فلسطینیان در غزه توسط رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا از این رژیم تظاهرات کردند.
منتشر شده در 7 آبان 1402
در سرویس

هزاران نفر از حامیان مهم‌ترین احزاب سیاسی، مذهبی  پاکستان روز یکشنبه در «اسلام آباد»  پایتخت این کشور علیه بمباران فلسطینیان در غزه توسط رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» هواداران پرشمار حزب «جماعت اسلامی» در این تظاهرات شعارهای ضد آمریکایی سر دادند و این کشور را به «حمایت از رژیم متجاوز صهیونیستی » متهم کردند.

پیشتر قرار بود این تظاهرات مقابل سفارت آمریکا در اسلام آباد صورت بگیرد، اما بعدا مسیر این تظاهرات تغییر کرد. سفارت آمریکا در اسلام آباد  به شهروندان آمریکایی ساکن اسلام آباد و اطراف آن توصیه کرده بود ترددهای غیرضروری را در روز یکشنبه محدود کنند.
تظاهرات پرشکوه ضد آمریکایی، صهیونیستی مسلمانان پاکستان

حامیان حزب جماعت اسلامی از جمله زنان و کودکان بنرها و پوسترهایی در دست داشتند که روی آنها شعارهایی علیه رژیم اسرائیل و آمریکا و در حمایت از فلسطینی ها نوشته شده بود.

«جمعیت علمای اسلام» یکی دیگر از احزاب مذهبی پاکستان  راهپیمایی عظیمی را در شهر «کویته » در جنوب غربی این کشور برگزار و رهبر آن همبستگی و حمایت خود را از غزه اعلام کرد.

 در روزهای گذشته نیز  فرمانده ارتش پاکستان در نشستی با حضور فرماندهان این کشور حمایت اسلام آباد از مردم فلسطین را  اعلام کرد. فرمانده ارتش پاکستان گفت که به حمایت از فلسطینیان در مبارزه جهت پایان دادن به اشغال غیرقانونی سرزمین‌ها و اماکن مقدس مسلمانان ادامه خواهد داد.

ژنرال «عاصم منیر» در سخنرانی در نشست فرماندهان ارتش در شهر «راولپندی» گفت: «مردم فلسطین از حمایت بی چون و چرای دیپلماتیک و سیاسی پاکستان برخوردارند . ما به حمایت از مواضع اصولی برادرانمان برای حل پایدار مسئله فلسطین و پایان دادن به اشغال غیرقانونی سرزمین هایشان ادامه خواهیم داد.»

شمار شهدای غزه در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۸۰۰۵ نفر رسید که ۳۳۲۴ نفر آن‌ها را کودکان، ۲۰۶۲ نفر را زنان و ۴۶۰ نفر را افراد سالخورده تشکیل می‌دهند.

این آمار در بیست و سومین روز از جنگ علیه غزه اعلام شده و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران محله‌های مسکونی ادامه می‌دهند و تنها ظرف چند ساعت گذشته ۳۰۲ نفر به شهادت رسیده‌اند.

«أشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که رژیم صهیونیستی طی چند ساعت گذشته مرتکب ۵۶ مورد کشتار شده است که در نتیجه آن ۳۰۲ نفر که اکثر آن‌ها از آوارگان در جنوب نوار غزه بودند، به شهادت رسیدند.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/146313

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه